آخرین اخبار زلزله 7/3 ریشتری کرمانشاه

متاسفانه دیشب ( یکشنبه 21 آبان 1396 ) حدود ساعت 21 و 48 دقیقه زلزله ای به بزرگای 7/3 ریبشتر استان کرمانشاه را لرزاند. امدادرسانی به زلزله‌زدگان که شب گذشته همزمان با این استان در چند استان‌ کشور نیز احساس شد، همچنان ادامه دارد.

سازمان پزشکی قانونی در پی وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری شب‌ گذشته در مرز ایران و عراق اعلام کرد: تاکنون ۳۴۱ جسد توسط پزشکی قانونی استان کرمانشاه معاینه و برای آنان جواز دفن صادر شده است. تیم‌های پزشکی قانونی در شهرستان‌های استان کرمانشاه مستقر و در حال معاینه اجساد هستند که تا این لحظه تعداد این اجساد به ۳۴۱ تن رسیده است.

۱۴:۲۱*

وزیربهداشت وارد کرمانشاه شد

وزیر بهداشت به همراه وزیر کشور و رییس جمعیت هلال احمر ایران برای بررسی وضعیت مصدومان زلزله شب گذشته در مناطق غربی کشور وارد کرمانشاه شد.

آخرین اخبار زلزله 73 کرمانشاه-1
14:20*توجه رسانه‌ها به سلامت روان مخاطبان در انتشار اخبار زلزلهیک مددکار اجتماعی با تاکید بر ضرورت توجه به سلامت و بهداشت روان زلزله‌زدگان از رسانه‌ها خواست در انتشار خبرها و تصاویر مربوط به زلزله سلامت روان مخاطبان خود را نیز در نظر بگیرند زیرا انتشار تصویر اجساد و یا تصاویر هولناک دردی از مردم دوا نمی‌کند و تنها اضطراب را در جامعه افزایش می‌دهد.

۱۴:۰۰*توزیع اقلام حیاتی بین حادثه دیدگان زلزله غرب کشور

نماینده هلال احمر در کرمانشاه از توزیع چادر، پتو و کنسرو بین حادثه دیدگان زلزله غرب کشور خبر داد.

۱۳:۵۲*

پیام تسلیت و ابراز همدردی وزیر خارجه در پی زلزله شدید در غرب کشور

وزیر خارجه کشورمان جان‌باختن تعدادی از هموطنان‌مان در زلزله غرب کشور را تسلیت گفت.

۱۳:۵۲*حضور فرمانده ناجا در کرمانشاه

فرمانده ناجا به منظور بازدید از مناطق حادثه دیده و اتخاذ تدابیر مناسب جهت مدیریت سریع و موثر بحران به کرمانشاه رفت.

۱۳:۵۰*

به گزارش ایسنا، سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران، بیشترین آمار تلفات انسانی و خسارات به تاسیسات زیربنایی و روستایی را مربوط به سر پل ذهاب و ثلاث باباجانی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر وزیر کشور همراه رئیس جمعیت هلال احمر و گروهی از نهاد ریاست جمهوری به منطقه عزیمت کرده‌اند.رئیس سازمان مدیریت بحران نیز در منطقه حضور دارد. با اقدام به موقع همه راه‌های مناطق زلزله زده باز است، اما آب در مناطق ثلاث باباجانی، سر پل ذهاب، کرند دالاهو، جوانرود و اسلام آباد قطع است که برای وصل آن در حال تلاش هستیم.

به گفته سخنگوی سازمان مدیریت بحران، آبرسانی سیار و آب معدنی به تعداد کافی برای توزیع در منطقه پیش بینی شده است.

۱۳:۴۴*

بنابر اعلام روابط عمومی اورژانس کشور ۸۰ نفر از مصدومان زلزله غرب کشور در حال اعزام به بیمارستانهای امام خمینی (ره)، طالقانی، سینا و شریعتی تهران هستند.

۱۳:۴۳*وزارت خارجه ترکیه: در کنار مردم ایران و عراق هستیم

وزارت امور خارجه ترکیه برای کمک به ایران پس از وقوع زلزله در غرب ایران اعلام آمادگی کرد.

۱۳:۴۳*

کمک‌های شهرداری تهران به مناطق زلزله زده تا ساعت ۱۷ امروز به منطقه می‌رسد

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به ارسال اقلام مورد نیاز شهرهای زلزله زده کشور شامل پتو، آب، تجهیزات آواربرداری و آمبولانس گفت: این اقلام تا ساعت ۱۷ امروز به مناطق زلزله زده می‌رسند.

۱۳:۳۴ *

اعزام تیم‌های داوطلب امدادگری از سوی وزارت بهداشت به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه؛ این افراد پزشک، پرستار، تکنیسین اتاق عمل و … هستند.

۱۳:۳۳*

واکنش سخنگوی ناجا به انتقاد رئیس اورژانس از پلیس/آماده باش پلیس در مناطق زلزله زده

سخنگوی نیروی انتظامی به انتقاد رئیس اورژانس کشور از پلیس پاسخ گفت و از آماده باش پلیس در مناطق زلزله زده خبر داد.

دفتر سردار سعید منتظرالمهدی در خبری به نقل از وی در واکنش به انتقاد مطرح شده در خصوص عدم همکاری پلیس با اورژانس کشور به ایسنا اظهار کرد: از عزیزانم در اورژانس کشور تشکر می‌کنم اما بهتر است که در حال حاضر و در شرایط کنونی هر کسی وظیفه خود را انجام دهد.

آخرین اخبار زلزله 73 کرمانشاه-2
۱۳:۳۰ *سازمان پزشکی قانونی آخرین آمار کشته‌شدگان زلزله غرب کشور را ۳۴۱ نفر اعلام کرد.معاینه ۳۴۱ جسد در کرمانشاه + آمار تفکیکی شهرستان‌ها

پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اعلام صدور ۳۴۱ جواز دفن تا این لحظه (ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه) برای جان باختن زلزله شب گذشته، تعداد جانباختگان شهرستانها را به تفکیک زیر اعلام کرد:

معاینه شده در کرمانشاه ۱۸ نفر
فوتی‌های اسلام آباد ۲۲ نفر
فوتی‌های کرند ۱۴ نفر
فوتی‌های سرپل ذهاب ۲۴۱ نفر
فوتی‌های قصر شیرین ۲۸ نفر
فوتی‌های ثلاث ۱۵ نفر
فوتی‌های جوانرود ۳ نفر

۱۳:۲۴ *تامین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی مناطق زلزله زده

رئیس سازمان غذا ودارو به مدیران این سازمان و معاونان غذا وداروی این دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دانشگاههای همجوار دستور داد به سرعت اقدامات لازم را برای تامین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی انجام دهند.

۱۳:۱۴ *

آمادگی اتحادیه اروپا برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور

کمیسیونر اروپایی کمک‌های بشردوستانه در پیامی با آسیب دیدگان و خانواده‌ قربانیان زلزله مناطق غربی ایران ابراز همدردی کرد.وی در پیام خود نوشت: من با خانواده‌ قربانیان زلزله شب گذشته در عراق و ایران ابراز همدردی می‌کنم. اتحادیه اروپا آماده کمک‌رسانی است.

۱۳:۰۹ *

اعزام تیم‌های سلامت و بهداشت روان به مناطق زلزله زده

محمدفرید لطیفی، معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با ایسنا،گفت: تمامی دستگاه‌های مسئول موظفند تا اقدامات خود به منظور کاهش فشار روانی زلزله زدگان و همچنین توجه به بهداشت روان محیط را در دستور کار خود قرار دهند. در همین راستا گروه‌های مشاوره و کنترل سلامت روان اقدام به ارائه خدمات به زلزله زدگان و به ویژه افرادی که دچار شوک‌های روحی و روانی شده‌اند خواهند کرد.

لطیفی انتشار شایعات و تصاویر دلخراش از زلزله را از عواملی دانست که سبب جریحه دار شدن افکار عمومی می‌شود و افزود: یکی از پروتکل‌هایی که به هنگام بحران‌ها و حوادث رسانه‌ها باید آن را رعایت کنند حساسیت در انتشار اخبار و به ویژه تصاویر حادثه است. بنابراین از رسانه‌ها درخواست می‌کنم که از انتشار تصاویر دلخراش و حاوی صحنه‌های تکان دهنده پرهیز کنند چرا که این موضوع سلامت روان مخاطبان اخبار را که پیگیر لحظه به لحظه وضعیت هموطنان‌شان هستند را به خطر می‌اندازد.

۱۳:۰۸ *

نبود آب و برق؛ مهمترین مشکلات مناطق زلزله‌زده

اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در حال حاضر مهمترین مشکل منطقه برق و آب است لذا تلاش می‌کنیم مشکل آب را با تانکرهایی که قرار است به منطقه برسند، برطرف کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم مشکل آب شرب سرپل ذهاب که عمده مشکل این منطقه است، تا فردا برطرف شود.

۱۳:۰۰ *

اعزام یگانهای منطقه پدافند هوایی غرب به مناطق زلزله زده

آمادگی کامل منطقه پدافند هوایی غرب کشور برای امداد رسانی به زلزله زدگان

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی گفت: یگانهای منطقه پدافند هوایی غرب کشور در همدان، کرمانشاه، ایلام و آبدانان برای کمک به آسیب دیدگان زلزله در آماده باش کامل قرار گرفتند.

وی گفت: به منطقه پدافند هوایی غرب کشور ابلاغ شده است با استفاده از حداکثر امکانات درمانی، مهندسی و کارکنان داوطلب به آسیب دیدگان زلزله اخیر خدمات دهند. منطقه پدافند هوایی غرب آمادگی کامل دارد تا با حداکثر ظرفیت با ستاد بحران زلزله اخیر در خصوص اقدامات مردم یاری همکاری کند.

12:50*اعزم تیم مشاوره‌ بهزیستی به مناطق زلزله زده غرب کشور

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور از اعزام تیمی از این سازمان با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای به بازماندگان زلزله غرب کشور خبر داد.

12:46 *

رییس جمهور فردا به کرمانشاه می‌رود

رییس جمهور فردا (سه شنبه)درجمع زلزله‌زدگان غرب کشور حاضر می‌شود.

12:33 *

صف‌های مهربانی در مراکز انتقال خون

سید مرتضی طباطبایی، مدیرکل انتقال خون استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص آمار مراجعه به سازمان انتقال خون برای اهدای خون از صبح امروز تا ساعت 12:15 ظهر گفت: تا این لحظه 830 نفر به مراکز سازمان انتقال خون در استان تهران مراجعه کردند که از این تعداد حدود 700 نفر خونگیری از آنها انجام شده است.

وی افزود: از این تعداد حدود 620 نفر آقا و مابقی از بانوان تهرانی بوده‌اند.

12:22 *

آخرین وضعیت ترافیکی مناطق زلزله‌زده/ اعمال محدودیت تردد در کرمانشاه

سردار محمدحسین حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ترافیکی در مناطق زلزله زده اظهار کرد: گزارش‌ها حاکی از آن است که ترافیک در محورهای منتهی به مناطق زلزله زده به شکل روان در حال انجام است و گره ترافیکی خاصی در این محورها وجود ندارد.

فرمانده پلیس راه کشور همچنین درباره اینکه آیا محدودیت ترافیکی در محورهای منتهی به کرمانشاه و مناطق زلزله زده اعمال شده یا خیر؟، به ایسنا گفت: محدودیت‌های تردد از سوی عوامل پلیس راه کرمانشاه در برخی از مناطق منتهی به مناطق زلزله زده اعمال شده تا امدادرسانی و تردد خودروهای امدادی با سرعت بیشتری انجام شود.

11:45*

تشکیل ستاد ویژه کمک به زلزله‌زدگان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

به گزارش ایسنا، مخبر رییس ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره) ضمن تشکیل ستاد به تمام زیرمجموعه های آن  دستور تامین و ارسال تجهیزات و اقلام مصرفی مورد نیاز به مناطق زلزله زده را صادر کرد.
شایان ذکر است ازساعات اولیه صبح امروز 20 تریلی موادغذایی،درمانی و پتو از طرف ستاداجرایی به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

آخرین اخبار زلزله 73 کرمانشاه-3
11:40 *جمع کشته‌های زلزله استان کرمانشاه به 328 نفر رسیدپزشکی قانونی استان کرمانشاه با اعلام صدور 328 جواز دفن تا این لحظه (ساعت 11:40 دقیقه) برای جان باختن زلزله شب گذشته، تعداد جان باختگان شهرستان‌ها را به تفکیک زیر اعلام کرد:

کرمانشاه 10 نفر
اسلام آباد 22 نفر
کرند 14 نفر
سرپل ذهاب 236 نفر
قصر شیرین 28 نفر
ثلاث 15 نفر
جوانرود 3 نفر

11:31*

فرمانده سپاه راهی مناطق زلزله‌زده در کرمانشاه شد

سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بلافاصله پس از صدور فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر کمک رسانی سریع نیروهای مسلح به مردم زلزله زده در غرب کشور، راهی کرمانشاه شد.

11:12 *

ارسال سرویس بهداشتی و ۲ کانتینر مواد غذایی به سر پل ذهاب توسط شهرداری تهران

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اعزام تجهیزات مورد نیاز از سوی شهرداری تهران به مناطق زلزله زده گفت: ۲ تریلی آب معدنی، ۴ آمبولانس شهر سالم، ۲ کانتینر موادغذایی، ۱۰ آمبولانس از بهشت زهرا، ۱۶۰ چشمه سرویس بهداشتی، ۴ دستگاه بیل مکانیکی و ۴۰ هزار پتو، چادر گروهی همچنین دارو به سرپل ذهاب ارسال شد.

11:25 *

درخواست رییس اورژانس کشور برای حضور پررنگ نیروهای انتظامی در سرپل ذهاب

رییس اورژانس کشور ضمن انتقاد از حضور کمرنگ نیروی انتظامی سر پل ذهاب گفت: ما نیاز به حمایت امنیتی در این مناطق داریم.

به گزارش ایسنا، پیرحسین کولیوند با اشاره به اینکه نیروهای اورژانس در حال انتقال مجروحان هستند، گفت: متاسفانه نیروی انتظامی حضور کمرنگی در این مناطق دارند و ما از فرمانده نیروی انتظامی استان می‌خواهیم امنیت منطقه را برقرار کند و به نیروهای خود تذکر بدهد.

11:22 *

گزارش وزیر نیرو به رییس جمهور درباره وضعیت آب و برق مناطق زلزله زده و استان کرمانشاه

رییس جمهور در گفت و گو با وزیر نیرو ضمن بررسی و اخذ گزارش از وضعیت تامین آب و برق مناطق زلزله زده، دستورات لازم را برای اولویت بخشیدن به تامین سریع نیازهای این مناطق صادر کرد.

11:13 *

جدیدترین آمار مصدومان و کشته‌شدگان زلزله غرب کشور اعلام شد

ایرج حریرچی با بیان اینکه تاکنون 5346 نفر در بیمارستان‌های کرمانشاه پذیرش شده‌اند گفت: 3748 نفر به صورت سرپایی، 717 نفر بستری و 400 نفر ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: 274 نفر نیز به سایر بیمارستان‌های استان و همچنین همدان اعزام شده‌اند. همچنین 207 نفر نیز تاکنون فوت شده‌اند. این در حالیست که پزشکان و پرستاران متعددی از شهرهای دیگر عازم مناطق زلزله‌زده‌ هستند. شرایط از نظر تعداد مجروحان تقریبا پایدار است اما با توجه به اینکه روستاها به صورت کامل آواربرداری نشده‌اند، آماده هستیم مجروحان جدید را بپذیریم.

آخرین اخبار زلزله 73 کرمانشاه-4

10:59 *

ترافیک فوق سنگین در محورهای ورودی مناطق زلزله‌زده

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از افزایش ترافیک محورهای ورودی به مناطق زلزله زده خبر داد و افزود: پلیس راه از تردد اتومبیل‌هایی که مسوولیتی در مناطق زلزله زده ندارند جلوگیری خواهد کرد، لذا درخواست می‌کنیم مردمی که مسوولیتی در مناطق زلزله زده ندارند از تردد در این مناطق خودداری کنند.

10:57 *

ویدئو / توضیحات تخصصی درباره زلزله غرب کشور

علی مرادی رئیس مرکز لرزه‌نگاری کشور با حضوذر در یک برنامه خبری در شبکه خبر سیما، درباره زلزله غرب کشور که در ۲۱ آبان ۱۳۹۶ رخ داد، توضیحاتی کامل و تخصصی ارائه داد. می‌توانید با کلیک به‌روی تیتر این خبر، فیلم مورد نظر را مشاهده کنید.

10:51 *

توجه به بهداشت مناطق بحران‌زده برای پیشگیری از بروز بیماری‌های مسری

محقق پژوهشگاه زلزله‌شناسی بر اساس تجربیات کشور در زلزله‌هایی چون بم اعلام کرد: در چنین رخدادهایی علاوه بر توجه به امدادرسانی افراد آسیب‌دیده باید به مولفه‌های بهداشتی منطقه نیر توجه شود تا شاهد شیوع بیماری‌های مسری ناشی از رشد حشرات و آلودگی منابع آب شرب نباشیم.

10:50 *

آمادگی کامل نهاجا در کمک به مناطق زلزله زده/ هواپیماهای C130 آماده خدمت رسانی

به گزارش ایسنا، در جلسه ستاد بحران نیروی هوایی ارتش مقرر شد، تیم پزشکی که برای خدمات رسانی به زائرین اربعین به فرودگاه ایلام اعزام شده بود، با تجهیزات کامل  به پادگان ابوذر سرپل ذهاب اعزام شوند.
همچنین در این راستا یک تیم پزشکی با تجهیزات درمانی از پایگاه شهید نوژه همدان به کرمانشاه اعزام شده و با تشکیل بیمارستان صحرایی مشغول خدمات رسانی به مجروحین هستند.
بنابر این گزارش به پایگاه های هوایی شهید دوران شیراز؛ وحدتی دزفول، شهید لشگری مهرآباد و شهید نوژه همدان برای اعزام هواپیماهای ترابری  C130جهت انتقال مجروحین، کمک های مردمی و …  آماده باش کامل داده شده است.

10:48*

معاینه ۲۱۴ جسد در کرمانشاه + آمار تفکیکی شهرستان‌ها

بر اساس اعلام پزشکی قانونی استان کرمانشاه، تعداد جوازهای دفن صادرشده تا این لحظه به ۲۱۴ مورد رسید.

به گزارش ایسنا، دکتر ارتین کمالی – مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه- اعلام کرد: تا ساعت  ۱۰ و ۲۴ دقیقه در پی وقوع زلزله ۷.۲ ریشتری شب‌گذشته در مرز ایران و عراق، تاکنون ۲۰۷ جسد توسط پزشکی قانونی استان کرمانشاه معاینه و برای آنان جواز دفن صادر شده است.

وی افزود: تیم‌های پزشکی قانونی در شهرستان‌های استان کرمانشاه مستقر و در حال معاینه اجساد زلزله هستند که تا این لحظه تعداد اجساد معاینه شده به ۲۰۷ تن رسیده است.

بنا براعلام  روابط عمومی  سازمان پزشکی قانونی کشور، وی با اشاره به تعداد اجساد معاینه شده در هر یک از شهرستان‌های استان خاطرنشان کرد: تا این لحظه تعداد اجساد معاینه شده در شهرستان سرپل ذهاب ۱۴۹، اسلام آباد غرب ۲۲، ثلاث باباجانی ۱۵، کرند غرب ۱۴ و قصر شیرین نیز ۱۴ نفر بوده است که در مجموع به ۲۱۴ تن می رسد.

10:46 *

توزیع 100 هزار بسته غذایی و 8000 چادر در مناطق زلزله زده کرمانشاه

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور گفت: 300 نیروی هلال احمر در حال آواربرداری در مناطق زلزله زده هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مصطفی محمدی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب اظهار کرد: از زمان اعلام زمین لرزه تاکنون 100 تیم عملیاتی به مناطق زلزله زده اعزام شده که از استان‌های کردستان، ایلام و همدان بودند.

وی از توزیع یکهزار تخته چادر و 5000 پتو بین آسیب دیدگان خبر داد و تاکید کرد: هم اکنون در حال تحویل هزار تخته چادر دیگر هستیم و هفت هزار تخته چادر نیز تا پایان شب بین زلزله زدگان توزیع خواهد شد.

آخرین اخبار زلزله 73 کرمانشاه-5

10:45 *

بسیج وزارت رفاه با تمام امکانات برای امدادرسانی به بازماندگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازماندگان زلزله غرب کشور تسلیت گفت و از بسیج این وزارتخانه با تمام امکانات برای خدمت رسانی به بازماندگان خبر داد.

10:45*

آسمان امروز و فردای کرمانشاه ابری است

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی کرمانشاه و سرل پل ذهاب گفت: آسمان این شهرها با افزایش ابر طی روز آینده همراه خواهد بود.

10:43 *

ارسال سه کامیون حامل دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی به سمت کرمانشاه

معاون درمان وزارت بهداشت از ارسال سه کامیون حامل دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی از لرستان، کردستان و همدان به کرمانشاه خبر داد.

دکتر قاسم جان بابایی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: ۲۰ بالگرد هوانیروز، ۱۳۶ دستگاه آمبولانس، ۲۸ دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند همچنین چهار باب بیمارستان صحرایی نیز در منطقه مستقر شده است.

10:40 *

کمبود شدید دارو، سرم، تخت و تجهیزات در مناطق زلزله زده/ بیمارستان سرپل ذهاب تخریب شده است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از کمبود شدید دارو، سرم، تخت و تجهیزات در استان به دلیل افزایش کشته‌شدگان و مصدومان زلزله شب گذشته خبر داد.

10:37 *

وزیران کشور و بهداشت به همراهی تیمی از ریاست جمهوری عازم استان کرمانشاه شدند

به دستور رییس جمهور ، وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس جمعیت هلال احمر به همراهی تیمی از نهاد ریاست جمهوری، عازم مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه شدند.

به گزارش ایسنا، هیات اعزامی به ریاست  رحمانی فضلی وزیر کشور ، موظف به رسیدگی به روند امدادرسانی به زلزله زدگان ، رسیدگی به آسیب دیدگان و گزارش اقدامات انجام شده به رییس جمهور هستند.

10:37 *

اعزام اکیپ امدادی شهرداری تهران به مناطق زلزله زده تا ظهر/زلزله دیشب ربطی به گسل تهران ندارد

شهردار تهران با بیان اینکه تا ظهر امروز یک اکیپ برای امداد، کمک‌رسانی و اهدای موادغذایی و بهداشتی به مناطق زلزله زده اعزام می شود،گفت: زلزله شب گذشته مربوط به گسل‌های زاگرس بود و هیچ ربطی به تهران که تحت تاثیر گسل‌های البرز است، ندارد.

10:35 *
مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه تعداد مصدومان زلزله به 2530 نفر رسیده است اظهار کرد که 382 نفر از مصدومان در بیمارستان بستری شده و 2148 نفر توسط اورژانس درمان و ترخیص شده‌اند.

10:34 *

نجار: فعلا امکان برآورد خسارت زلزله کرمانشاه وجود ندارد

رییس سازمان مدیرت بحران کشور گفت: فعلا امکان برآورد خسارت در مناطق زلزله زده وجود ندارد. کار آواربرداری در 2 مرحله انجام خواهد شد. ابتدا باید مطمئن شویم کشته یا زخمی زیر آوارها نیست که این مرحله کاری تخصصی است و نمی‌توان با بیل مکانیکی و یا لودر این کار را انجام داد. پس از این مرحله و اطمینان از نبود کشته و زخمی زیر آوار می‌توان آواربرداری کلی را انجام داد که در این مرحله نیز اولویت با بازگشایی معابر است.

آخرین اخبار زلزله 73 کرمانشاه-6

10:23 *

امان‌اللهی، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد: جاده‌هایی که به سرپل ذهاب می‌رسند باز بوده و مشکلی از نظر تردد و عبور و مرور وجود ندارد اما در نقاطی بدلیل مراجعات غیرضروری ترافیک ایجاد شده است.

وی از مردم خواست از تردد غیرضروری در مناطق زلزله‌زده خودداری کنند.

امان‌اللهی افزود: نیروهای کمکی با همکاری ناجا در حال اعزام به منطقه هستند.

10:24 *

سردار غیب‌پرور، رییس بسیج مستضعفان از اعزام 100 گروه جهادی دانشجویی از استانهای همجوار به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد.

10:23 *

انتقال مصدومان به تهران در صورت نیاز

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: شرایط مناطق زلزله‌زده تحت کنترل است و در صورت نیاز مصدومان به مناطق دیگر از جمله تهران منتقل می‌شوند.

10:20 *

وقوع ۱۱۸ پس لرزه / کشورهای حاشیه خلیج فارس زلزله را احساس کردند

رییس مرکز لرزه‌نگاری از وقوع ۱۱۸ پس لرزه پس از زلزله اصلی شب گذشته در کرمانشاه خبر داد و گفت: بعد از وقوع چنین زلزله‌ای احتمال پس لرزه تا ماه‌ها وجود دارد.

رییس مرکز لرزه‌نگاری در مورد تعداد پس لرزه‌های شب گذشته اظهار کرد: ۱۱۸ پس لرزه ثبت شده که ۵۱ پس لرزه زیر ۳ ریشتر، ۴۹ تا بین ۳ تا ۴ ریشتر و ۱۷ پس لرزه بین ۴ تا ۵ ریشتر بوده است.

10:10 *

اسامی کشته‌شدگان زلزله غرب کشور اعلام شد

سازمان پزشکی قانونی اسامی 14 تن از کشته شدگان زلزله استان کرمانشاه را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، سازمان پزشکی قانونی فهرست اسامی جانباختگان زلزله استان کرمانشاه را تا  ساعت  10:18  اعلام کرد.

اسامی مذکور با کلیک به‌روی تیتر خبر قابل مشاهده است.

۱۰:۰۹ *

آمادگی مدیریت شهری برای امدادرسانی به هموطنان زلزله‌زده

رییس شورای شهر تهران از آمادگی مدیریت شهری برای امدادرسانی به هموطنان زلزله زده خبر داد.

محسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با نقش شهرداری تهران در کمک رسانی به زلزله زدگان غرب کشور گفت: تلاش داریم که نقش بخش امداد رسانی و مدیریت بحران شهرداری تهران با توجه به توانمندی وامکانات آن در حوادث غیرمترقبه افزایش یابد تا بتوانیم به هموطنانمان یاری برسانیم.

۰۹:۵۰ *

دستور ویژه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برای خدمت‌رسانی سریع به آسیب‌دیدگان زلزله

نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، با صدور دستوری به مدیران بیمه‌ای و درمانی استان‌های غربی کشور بر لزوم تسریع خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان از زلزله تأکید کرد.

وی همچنین برقراری مستمری بازماندگان بیمه‌شدگان متوفی و همچنین برقراری کمک هزینه ایام بیماری برای حادثه‌دیدگان را از وظایف مهم واحدهای بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی برشمرده و دستور تسریع در انجام این تعهد سازمان تأمین اجتماعی در قبال ذینفعان را صادر کرده است.

آخرین اخبار زلزله 73 کرمانشاه-7

۰۹:۴۸ *

آمادگی سازمان ملل برای کمک به ایران پس از وقوع زلزله در غرب کشور

گری لوئیس هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در ایران نیز در واکنش به زلزله شب گذشته در غرب ایران یک پیام تسلیت در صفحه توئیتر خود منتشر و با مردم ایران ابراز همدردی کرد. وی در این پیام نوشت: «تسلیت به دولت و مردم  ایران برای زلزله مرگبار در مرزهای غربی این کشور. وضعیت  در نیمه شب گذشته خیلی مشخص نبود اما با طلوع خورشید بیشتر درباره کشته شدگان و افراد زخمی اطلاعات به دست می‌آید. در صورت نیاز سازمان ملل آماده همکاری است».

۰۹:۳۶ *

آماده باش یگان‌های غرب ارتش جهت کمک رسانی به مناطق زلزله‌زده

امیر سرتیپ نوذر نعمتی، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حضور یگانهای مختلف ارتش در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و ایلام اظهار کرد: از لحظه وقوع حادثه با توجه به استقرار یگان های نیروی زمینی ارتش در مناطق زلزله‌زده بلافاصله سه تیپ از این نیرو جهت امدادرسانی به حادثه دیدگان وارد محل حادثه شدند. به دلیل نیاز به برقراری بیمارستان صحرایی در منطقه، آسایشگاه ابوذر سرپل ذهاب تخلیه و تبدیل به بیمارستان صحرایی شد و در همان ساعات ابتدایی نیز ۲۷۰  مصدوم توسط تیم‌های پزشکی مستقر در بیمارستان صحرایی مورد مداوا قرار گرفتند.

به گفته وی، کلیه آمبولانس‌های بهداری های ارتش در مناطق غربی در مناطق زلزله‌زده حضور دارند. در حال حاضر فرماندهی نیروی زمینی در حال عزیمت به مناطق حادثه دیده هستند.

۰۹:۳۳ *

آخرین آمار مصدومان زلزله غرب کشور/آماده باش بیمارستان‌های تهران برای پذیرش مصدومان

بنابر آخرین خبر اعلامی وزارت بهداشت از آمار مصدومین زلزله شب گذشته در غرب کشور، تعداد مصدومان تاکنون به ١٦٨٦ نفر رسیده است. همچنین ۱۳۶ دستگاه آمبولانس، ۲۰ واحد اتوبوس آمبولانس و سه فروند هواپیما برای امدادرسانی به مناطق زلزله زده اعزم شده‌ است.  ۲۰۰  تخت بیمارستانی نیز برای اعزام مصدومین به استان‌های همجوار آماده شده‌اند. همچنین چهار باب بیمارستان صحرایی در این مناطق مستقر شده است. همچنین تاکنون  ۱۰۰ پرستار، هشت جراح عمومی، هشت متخصص طب اورژانس و شش ارتوپد برای ارائه خدمات به مردم مناطق آسیب دیده اعزام شده اند. در تهران نیز ۶۰۰ تخت بیمارستانی آماده ارائه خدمات درمانی به زلزله زدگان هستند.

۰۹:۳۳*

فراخوان برای کمک به آسیب دیدگان مناطق زلزله زده

سخنگوی سازمان انتقال خون در  فراخوانی از تمامی دارندگان گروه خونی –  O (او منفی) دعوت کرد تا برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

۰۹:۳۲ *

استقرار ۱۴۰ آمبولانس و سه اتوبوس آمبولانس در مناطق زلزله زده

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از مرگ قطعی دست‌کم ۲۰۰ تن در زمین لرزه غرب کشور خبر داد و گفت:۱۴۰ دستگاه آمبولانس و سه دستگاه اتوبوس آمبولانس در منطقه مستقر هستند .

۰۹:۰۹*

ترافیک سنگین در محورهای ورودی مناطق زلزله‌زده

سرهنگ رحمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین در محورهای قصرشیرین و سرپل ذهاب خبر داد و با بیان اینکه با توجه به زلزله‌ای که شب گذشته در این استان به وقوع پیوست و قصرشیرین و سرپل ذهاب را درگیر کرد، شاهد بسته شدن برخی از محورها بوده‌ایم، گفت: برخی محورهای مواصلاتی و اصلی پس از وقوع زلزله همچون محور سرپل ذهاب – پاوه، دالاهو – پل ذهاب مسدود شد که خوشبختانه با کمک نیروهای امدادی بلافاصله بازگشایی شد.

آخرین اخبار زلزله 73 کرمانشاه-8

۰۸:۵۵ *

اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق زلزله‌زده برای تعیین میزان خسارت

معاون مدیریت بحران کشور نیز نجات جان مجروحان و بیرون آوردن زیرآوار ماندگان را اولویت اصلی نیروهای امدادی در زلزله کرمانشاه دانست و در عین حال از اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق زلزله‌زده برای تعیین میزان خسارت خبر داد.

علی ربیعی نیز با عرض تسلیت به بازماندگان زلزله، اعلام کرد: تمام دستگاههای ذیربط وزارت در  استان کرمانشاه و استان های همجوار، با تمام امکانات در خدمات رسانی و امداد رسانی به بازماندگان بسیج شدند.

پیام تسلیت مقام معظم رهبری

در پی وقوع حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین‌لرزه در غرب کشور که به جان‌باختن و زخمی شدن جمعی از هم‌میهنان عزیز انجامید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت به ملّت ایران، تأکید کردند: همه دستگاههای لشکری و کشوری با همه همت و امکانات به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز در آغاز جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت به خانواده جانباختگان زلزله شب گذشته استان‌های ایلام و کرمانشاه، کمیسیون‌های عمران و شوراها و امور داخلی مجلس را مامور اعزام گروهی به مناطق زلزله‌زده برای امدادرسانی هر چه سریعتر و برآورد خسارت‌ها کرد.

در پی زلزله شب گذشته در مناطق غربی کشور و بویژه استان کرمانشاه، رئیس جمهور طی دستوری به معاون اول خود به وی ماموریت داد تمام امکانات کشور را برای نجات هموطنان گرفتار زیر آوارها و همچنین رسیدگی کامل به مصدومین حادثه بسیج کند.

پیام تسلیت وزیر بهداشت به هموطنان در پی حادثه زلزله در غرب کشور

وزیر بهداشت در پیامی حادثه زلزله شب گذشته در مناطق غربی کشور را به هموطنان تسلیت گفت.

شهرداری تهران، آماده کمک به مناطق زلزله‌زده غرب کشور⁣محمدعلی نجفی، شهردار تهران که در سازمان مدیریت بحران تهران حاضر شده بود، طی تماس‌های جداگانه‌ای با استاندار کرمانشاه، شهردار کرمانشاه، شهردار سرپل ذهاب و شهردار قصر شیرین در جریان خسارت های ناشی از  زلزله شب گذشته قرار گرفت و آمادگی شهرداری تهران را برای هرگونه همکاری و کمک به مناطق آسیب دیده اعلام کرد.

منبع خبر : تیک
تصاویر : ایسنا – ایرنا – تصاویر ارسالی مردمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *