احداث بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی در لهستان

بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی جهان با هزینه 1.63 میلیارد دلار در لهستان احداث خواهد شد.

 شرکت ال‌جی اعلام کرده است که تا سال آینده بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی جهان را در اروپا خواهد ساخت.

به نقل از انگجت، با توجه به تسریع تولید خودروهای الکتریکی، نیاز شرکت‌های خودروساز به باتری‌های قدرتمند و پرظرفیت روز به روز افزایش می‌یابد.

 شرکت‌های خودروسازی زیادی در اروپا مجبور هستند که واردات باتری خودروی خود را از آسیا انجام دهند و در همین راستا شرکت “ال‌ جی” تصمیم گرفته که تا سال آینده اولین کارخانه تولید باتری برای خودروهای الکتریکی را در لهستان راه‌اندازی کند تا بتواند به نیاز روزافزون اروپا در زمینه باتری به شکل بهتری پاسخ دهد.

“چانگ بوم کانگ”(Chang-Boem Kang) معاون اول شرکت ال‌ جی در رابطه با انتخاب لهستان برای احداث کارخانه گفت: لهستان از لحاظ جغرافیایی بهترین مکان برای پاسخگویی به نیازهای شرکت‌های متعدد اروپایی و جهانی است.

احداث بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی در لهستان -4

این تشکیلات حدود 1.63 میلیارد دلار قیمت داشته و در شهر “وروکلاو”(Wroclaw) در نزدیکی مرز آلمان که دارای شرکت‌های خودروسازی بزرگی همچون “بنز”، “بی‌.ام‌.و” و “فولکس واگن” است ساخته خواهد شد.

احداث بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی در لهستان -2

این کارخانه دارای یک مرکز تحقیق و توسعه خواهد بود و با استخدام 2500 نفر سالانه 100 هزار باتری مخصوص خودروهای الکتریکی تولید خواهد نمود.

کشورهای اروپایی نیز اقبال بسیار بالایی به گسترش خودروهای الکتریکی دارند و در همین راستا فرانسه اعلام کرده است که از سال 2030 خودروهای بنزین‌سوز در این کشور اجازه فروش نخواهند داشت.

احداث بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی در لهستان -3

انگلیس نیز اعلام کرده است که از سال 2040 از فروش خودروهایی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند جلوگیری خواهد کرد.

isna

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *