از اتصال فلش مموری پیدا شده به کامپیوتر خود خودداری کنید

به‌تازگی تحقیقاتی توسط گروهی از محققین منتشر شده که نشان می‌دهد نیمی از مردم زمانی که فلش‌ مموری گمشده‌ای را پیدا می‌کنند، در کمال بی اطلاعی آن را به رایانه‌ی شخصی خود متصل می‌کنند.

توصیه پلیس فتا به کاربران : تصور کنید که در حال قدم زدن در پیاده رو هستید، نفس تازه می‌کشید و به مردم نگاه می‌کنید و در یک آن، نظر شما به چیزی ختم می‌شود، یک فلش که در وسط پیاده رو به حال خود رها شده است.حال سوالی که در ذهن پیش می‌آید این است که ‌چه چیزی بر روی فلش وجود دارد؟ عکس‌های خصوصی؟ اطلاعات حساب‌های بانکی؟ و یا …

به‌تازگی تحقیقاتی توسط گروهی از محققین منتشر شده که نشان می‌دهد نیمی از مردم زمانی که فلش‌ مموری گمشده‌ای را پیدا می‌کنند، در کمال نادانی آن را به رایانه‌ی شخصی خود متصل می‌کنند. اگر برای شما هم چنین اتفاقی رخ دهد، چه کار می کنید؟ آن را به دستگاه خود متصل می کنید یا آن را به نزدیک ترین سطل آشغال اطرافتان می اندازید؟

چندی پیش گروهی از محققین در دانشگاهی واقع در یکی از کشورهای اروپایی آزمایشی انجام دادند که در آن ۲۹۷ عدد فلش را در سراسر دانشگاه رها کردند (البته با اجازه ی دانشگاه این آزمایش انجام گرفت). بر روی این فلش‌ مموری ها یکسری فایل HTML وجود داشت که به شکلی تغییر داده شده بودند تا شبیه به فایل‌های عادی به نظر برسند؛ اما اگر شخصی پس از اتصال این فلش‌ مموری ها به رایانه‌ی متصل به اینترنت خود، فایل‌های موجود بر روی این فلش‌ مموری ها را باز می‌کرد، محققان از این اقدام آن شخص آگاه می‌شدند.

نتایج حاصل از این آزمایش بدین صورت بود که ۴5% از دانشجویانی که فلش ها را به دستگاه خود متصل کرده بودند، در داخل اطلاعات فلش به دنبال رد و نشانی از صاحب آن بودند، این رفتار انسانیت اشخاص را می رساند که در این میان، این نیت خوب می تواند به جاهای باریک ختم شود.

در خاتمه نتیجه می گیریم که اگر شما به جای دانشجویان این دانشگاه باشید و یک فلش را بیابید چه می کنید؟ بهتر است که آن را به حال خود رها کنید. اگر آن را بردارید و به دستگاهی متصل کنید شاید چیز خاصی جز دیدن عکس های شخصی یا اطلاعات بلا استفاده نبینید اما ممکن است در همان لحظه مورد هدف یک جنایتکار قرار گرفته باشید.

از اتصال فلش مموری پیدا شده به کامپیوتر خود خودداری کنید

قرار دادن فلش به داخل دستگاه می تواند آسیب های جدی را به همراه داشته باشد، با این کار مهاجم می تواند به کامپیوتر شما دسترسی یابد و کلمات عبور شما یا همان پسوردهایتان را ردیابی کند. همچنین می تواند کامپیوتر شما را توسط باج افزار ها آلوده سازد.

برای یک مجرم سایبری دزیدن رمزعبور کارت اعتباری شما که در آن مقداری پول است یا باجی که توسط رمزگذاریاطلاعتتان دریافت  می شود، می تواند یک معامله خوب محسوب شود و قطعا مبلغی که به جیب می زنند خیلی بیشتر از مبلغی است که برای گذاشتن تله ی فلش هزینه کرده اند. رنج 45 درصدی ذکر شده در بالا، نشان دهنده سودآوری این بیزینس برای مجرمان می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *