برای جلوگیری از مشکلات معده کودکان از ظروف BPA استفاده کنید

برای جلوگیری از مشکلات معده کودکان از ظروف فاقد BPA استفاده کنید

محققان در یک پژوهش جدید نشان دادند که قرارگیری کودکان در معرض بیسفنول آ(Bisphenol A)یا BPA قبل یا بعد از تولد، منجر به مشکلات معده برای آنها می‌شود.

به نقل از دیلی‌میل، گزارش انجمن جامعه بین‌المللی میکروب‌شناسی نشان داده است که قرارگیری کودکان در معرض بیسفنول آ می‌تواند توازن باکتری‌های خوب و بد در معده را از بین ببرد.

اجتناب از این مواد شیمیایی پس از تولد فرزند نیز همانند قبل از تولد از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا ممکن است از طریق شیر مادر به کودکان انتقال یابد.

محققان نتیجه گرفتند که قرارگیری کودکان در معرض این مواد شیمیایی می‌تواند بر سلامت آنها تأثیر بگذارد.

بیسفنول آ یک ماده شیمیایی صنعتی بوده که از دهه ۱۹۶۰ برای ساخت پلاستیک از آن استفاده شده است. قرار گرفتن در معرض بیسفنول آ با ابتلا به عوارض جانبی منفی مرتبط است.

بیسفنول آ در بسیاری از ظروفی که غذاها و نوشیدنی‌ها مانند آب را در آن ذخیره می‌کنند وجود داشته و تحقیقات ثابت کرده که این مواد شیمیایی می‌توانند توسط غذاهایی که در ظروفی از این جنس نگهداری می‌شوند، جذب شود.

محققان پژوهش خود را با آزمایش بر روی ۱۰ خرگوش باردار آغاز کردند. این خرگوش‌ها تحت یک رژیم غذایی استاندارد بوده و به صورت جداگانه نگهداری می‌شدند.

آنها این خرگوش‌ها را به دو گروه تقسیم کردند که یک گروه در معرض بیسفنول آ و گروه دیگر در معرض آن قرار نداشتند.

محققان خرگوش‌هایی که در معرض بیسفنول آ قرار گرفتند را با هویج های آلی خالص از وسط دوره حاملگی تا روز هفتم پس از تولد تغذیه کردند.

برای جلوگیری از مشکلات معده کودکان از ظروف BPA استفاده کنید -2

دانشمندان نتیجه گرفتند که قرار گرفتن در معرض بیسفنول آ می‌تواند به ایجاد شرایطی به نام “ناتراز شدن همزیستی باکتری روده”(gut bacterial dysbiosis) منجر شده که ممکن است سبب التهاب کبد و کولون شود.

محققان هشدار می‌دهند که برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری‌ها باید محصولاتی را که در بسته‌بندی‌هایی با برچسب “فاقد بیسفنول آ” هستند، مصرف کنید.

علاوه بر این می‌توان با کاهش مصرف غذاهای آماده و کنسروی نیز از ابتلا به این بیماری‌ها جلوگیری کرد. زیرا اکثر این ظروف حاوی  بیسفنول آ هستند.

همچنین به جای استفاده از ظروف پلاستیکی برای ذخیره مواد غذایی، می‌توان آنها را در ظروف شیشه‌ای، استیل یا چینی استفاده کرد که برای حفظ سلامت کودکان مناسب‌تر هستند.

isna

فروش دامنه موتوری motoree.ir فروش دامین موتوری MOTOREE.IR با قیمت ویژه
تبلیغ بنری ارزان در سایت آبرنگ abrange.ir ، تبلیغات در سایت آبرنگ abrange.ir

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *