تیم واقعیت افزوده گوگل تحت مدیریت واقعیت مجازی فعالیت می کند

تکنولوژی های «واقعیت مجازی» و «واقعیت افزوده» یکی از پر بحث ترین و البته پر طرفدارترین پلتفرم های آینده نگرانه دنیای امروز هستند که با وجود شباهت اسمی، تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند.

اما با این وجود اغلب جمعیت دنیا این دو فناوری را در یک شاخه ذهنی قرار می دهند. حالا به نظر می رسد گوگل نیز به دلایلی بخش های مدیریتی و نظارتی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی خودش را زیر سایه یک چتر قرار داده است.

وب سایت Upload VR مدعی است مدیر تیم تانگو که در واقع وظیفه پیشبرد بخش واقعیت افزوده گوگل را بر عهده دارد، تحت نظارت «Clay Bavor»، مدیر بخش واقعیت مجازی به فعالیت پرداخته و گزارشات مربوطه را برای آنها ارسال می کند.

google-daydream-view-vr-headset-colors_1278

می توان گفت واحد واقعیت افزوده به جای فعالیت مستقیم تحت نظر «ساندار پیجای» مدیر عامل گوگل، به زیرشاخه ای از واقعیت مجازی تبدیل شده و پروژه های خود را با رجوع به این واحد پیش می برد.

گفتنی است هر دو پلتفرم Daydream و Tango به زودی به صورت رسمی عرضه خواهند شد؛ این در حالی است که تنها تلفن هوشمندی که در حال حاضر از واقعیت افزوده گوگل پشتیبانی می کند، لنوو فب 2 پرو است.

علاوه بر این گوگل ساعاتی پیش تاریخ عرضه و قیمت رسمی هدست واقعیت مجازی Daydream را اعلام کرد که فعلاً از دو موبایل پیکسل گوگل و اکسون 7 ساخت ZTE پشتیبانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *