شناسایی اجرام فضایی موجود در مدار زمین با ماهواره جدید موسوم به NEA

محققان ناسا یک ماهواره CubeSat موسوم به NEA طراحی کردند که قرار است اجرام فضایی موجود در مدار زمین را مورد مطالعه قرار دهد. ناسا در آزمایشات اخیر، بادبان خورشیدی این ماهواره را که قرار است توان مورد نیاز آن را تامین کند، مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ساینس دیلی، در ابتدای ماه جاری میلادی ماهواره NEA Scout به‌منظور کسب آمادگی لازم برای انجام ماموریت فضایی، مجموعه‌ای از آزمایشات محیطی را سپری کرد. قرار است این ماهواره در مرحله آغازین ماموریت فضایی Space Launch System که در سال ۲۰۱۹ میلادی انجام خواهد شد، مورد استفاده قرار گیرد. 
این ماهواره یکی از شش ماهواره CubeSat‌ است که ناسا برای انجام این ماموریت در نظر گرفته و قرار است یک ماموریت شناسایی را به انجام برساند. در جریان این ماموریت باید تصاویری از اجرام فضایی تهیه کرده و اطلاعاتی را درباره خطرات و چالش‌های ناشی از وجود این اجرام برای ماموریت‌های اکتشافی بعدی گردآوری کند. قرار است این ماهواره پس از جدا شدن فضاپیمای Orion از قسمت بالایی راکت، فعال شده و کار خود را آغاز نماید. 
این ماهواره پس از شروع به کار، توان مورد نیاز خود را از طریق یک بادبان خورشیدی تامین می‌کند. این بادبان خورشیدی، ظاهری مربع شکل دارد و هر وجه آن به اندازه یک اتوبوس است. این بادبان قادر است تمام توان موردنیاز ماهواره را بدون استفاده از هرگونه سوخت یا موتور تامین کند.

 

فروش دامنه موتوری motoree.ir فروش دامین موتوری MOTOREE.IR با قیمت ویژه
تبلیغ بنری ارزان در سایت آبرنگ abrange.ir ، تبلیغات در سایت آبرنگ abrange.ir

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *