قاضی لغوکننده حکم مهاجرتی ترامپ به شکایت مایکروسافت از دولت رسیدگی می کند

گفته شده قاضی ایالتی «جیمز روبارت» (James Robart) قرار است به شکایت کمپانی مایکروسافت در خصوص ممنوعیت اطلاع رسانی به کاربران در زمان بررسی حساب های کاربری آنها توسط دولت رسیدگی کند. روبارت همان قاضی مشهوری است که حکم ترامپ در محدودیت مهاجرت اتباع کشورهای مسلمان به آمریکا را لغو کرده است.

کمپانی ردموندی در بیانیه ای به این مناسبت اعلام کرده است که کاربران حق دارند بدانند کی حساب های کاربری و ایمیل های آنها توسط دولت کنترل می شود. این در حالی است که مقامات امنیتی آمریکا پیش تر به مایکروسافت اعلام کرده بودند که حق اطلاع رسانی در این زمینه را ندارد.

شرکت توییتر نیز در شکایت مشابهی از دادگاه خواسته است تا محدودیت فعلی در انتشار عمومی اطلاعات مربوط به نامه های رسیده از «آژانس امنیت ملی» یا همان NSA در خصوص بررس اطلاعات کاربران لغو شود. به این ترتیب صاحبان حساب ها درخواهند یافت که مقامات امنیتی این کشور کی و با چه انگیزه ای به فعالیت های آنان در فضای وب توجه کرده و آنها را رصد خواهند کرد.

حال باید به انتظار نشست و دید قاضی روبارت که از طرف دولت به شدت تحت فشار است، چگونه به درخواست دو کمپانی تکنولوژیک در خصوص محدودیت های مورد بحث رسیدگی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *