معرفی فیات ۵۰۰ جدید با ظاهر تکامل یافته در آینده نزدیک

کارشناسان وب‌سایت OmniAuto، رندر کاملی از نسل آینده فیات ۵۰۰ با تحولات چشمگیر آماده کرده‌اند.

خودروی کوچک شهری دودر، موتورعقب و چهارسرنشینه فیات ۵۰۰، طی سال‌های ۱۹۵۷ تا ۱۹۷۵ توسط شرکت فیات اتومبیل تولید و عرضه می‌شد. فیات ۵۰۰ در قالب یک نسل و با بدنه سالون دودر و استیشن واگن دودر دیده می‌شد. در سال ۱۹۵۷، فیات ۵۰۰ نواُوا (Nuova) به‌عنوان جایگزین فیات توپولینو (Topolino: به معنی «موش کوچک» و همین‌طور نام شخصیت کارتونی میکی‌ماوس به زبان ایتالیایی) عرضه شد. نواُوا ارزان و کاربردی بود، ۲.۹۷ متر طول داشت و از پیشرانه ۴۷۹ سی‌سی دو سیلندر ایرکول قدرت می‌گرفت. فیات ۵۰۰ هنوز هم به اندازه ۲۴.۵ سانتی‌متر از فیات ۶۰۰ (که دو سال قبل عرضه شده بود) کوچک‌تر بود و یکی از اولین خودروهای طراحی‌شده با هدف استفاده شهری به‌حساب می‌آمد. 

سال ۲۰۰۷ و در رویداد پنجاهمین سالگرد عرضه فیات نواُوا، فیات ۵۰۰ جدیدی با ظاهر الهام‌گرفته از فیات ۵۰۰ نواُوا ۱۹۵۷ به‌صورت موتور جلو و محرک در چرخ‌های جلو عرضه شد.

با توجه به اینکه فیات ۵۰۰ حدود ده سال پیش و در زمانی که خودروساز ایتالیایی تصمیم گرفت این نام مستعار افسانه‌ای را احیا کند، مجددا عرضه شد؛ شاید این خودرو قدیمی‌ترین مدل موجود در بازار امروز باشد. درحالی‌که فیس‌لیفت ۲۰۱۶ این مدل، ظاهر تغییریافته و به‌روزرسانی‌های مهمی را به نمایش گذاشت؛ پلتفرمی نزدیک به محدودیت‌های سابق داشت. به همین دلیل فیات برای طراحی یک فیات ۵۰۰ کاملا جدید با معماری تازه و بهبودسازی‌های فنی قابل‌توجه، برنامه‌ریزی کرده است. این خودرو تا قبل از پایان دهه فعلی میلادی عرضه می‌شود. 

معرفی فیات 500 جدید با ظاهر تکامل یافته در آینده نزدیک -2
البته هنوز نمونه‌های اولیه نسل آینده فیات ۵۰۰، وجود خارجی ندارند و آزمایش نشده‌اند؛ ولی همکاران وب‌سایت motor1 در مجموعه اُمنی‌اتو (OmniAuto)، رندر مورد اعتماد و قابل‌قبولی بر اساس جزئیات اولیه‌ای که شنیده‌اند، ارائه کرده‌اند. احتمالا بارزترین تغییری که در خودرو مشاهده می‌شود، بدنه‌ای با کمی تغییر در طول و عرض است که فضای بیشتری برای سرنشین‌ها فراهم می‌کند. به‌سادگی می‌توان گفت انتظار می‌رود فیات ۵۰۰، سرانجام به یک خودروی پنج‌سرنشینه واقعی تبدیل شود. 

فیات قصد دارد مشخصات ظاهری اصیل این خودرو را حفظ کند، در نتیجه توقع بروز بهبودسازی‌های بصری زیادی نباید داشت. ساختار چهار چراغ جلو با چینش دیگری جایگزین نخواهد شد. چراغ‌های اصلی جلو پایین‌تر آمده و به سپر نزدیک شده‌اند، درحالی‌که چراغ‌های بالایی به‌عنوان DRLs استفاده می‌شوند. لامپ‌های روشنایی روز تا هر زمان که پیشرانه روشن است، با هدف ایجاد دید بیشتر روی خودرو برای سایر راننده‌ها، فعال می‌مانند. 

لباس تکامل‌یافته فیات ۵۰۰ جدید، بهبودسازی‌ها و تقویت فنی خودرو را مخفی می‌کند. حضور پلتفرم جدید امکان استفاده از سیستم جدید و هوشمندانه الکترونیکی را فراهم می‌کند؛ درحالی‌که سیستم مایلد هیبرید ۴۸ ولتی در حین ارتقاء بهره‌وری، این خودرو را به آخرین سطح از استاندارد‌های انتشار آلایندگی مجهز می‌کند. دیگر خبری از گزینه دیزلی نیست، چراکه نسخه هیبرید برقی جایگزین آن خواهد شد. 

کارشناسان اُمنی‌اتو می‌گویند که فیات ۵۰۰ جدید برای رونمائی رسمی در سال ۲۰۱۹ آماده خواهد بود؛ در نتیجه، احتمالا نمونه‌های اولیه خودرو اوایل سال آینده میلادی ارزیابی خواهند شد.

منبع : پرشین خودرو

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *