یوسین بولت سریع ترین دوندۀ جهان

یوسین بولت سریع ترین دوندۀ جهان

هر جایی که حرف از دو سرعت جهان باشد حتماً نامی هم از یوسین بولت هست. دوندۀ جامائیکایی دو سرعت متولد ۲۱ اوت ۱۹۸۶ . این دوندۀ آفریقایی که افتخارات زیادی را در مسابقات بین المللی کسب کرده هم اکنون ۳۱ ساله است.

او نخستین دوندۀ جوانی بود که توانست مسیر ۲۰۰ متری مسابقه را در مسابقات قهرمانی جوانان جهان سال ۲۰۰۴ در کمتر از ۲۰ ثانیه بدود و رکورددار جهانی آن شود. او در این مسابقات تنها ۱۸ سال سن داشت و توانست به چنین افتخار بزرگی دست یابد.

یوسین بولت توانست برای اولین بار در ۳۱ مه سال ۲۰۰۸ در مسابقات بزرگ ریباک در کشور ایالات متحده و در شهر نیویورک رکورد دو ۱۰۰ متر جهان را که تا قبل از آن در اختیار یکی از هموطنانش به نام «آسافا پاول» بود به میزان دو صدم ثانیه کاهش داده و به زمانِ ۹ ثانیه و ۷۲ صدم ثانیه برساند. او با این کار بسیار بزرگ به شدت بر سر زبان ها افتاد.

حضور در المپیک ۲۰۰۸ پکن

او به همراه هم تیمی هایش در المپیک ۲۰۰۸ پکن با قدرت هر چه تمامتر شرکت کرد و موفق شد به افتخارات بسیار بزرگی دست یابد. افتخارات بزرگ او در این المپیک، شکستن رکورد همزمان دنیا و المپیک در ماده های دو ۱۰۰ متر سرعت، دو ۲۰۰ متر، و دو امدادی ۴ در ۱۰۰ متر بود که در تمامی این ماده ها، رکوردهای بسیار خیره کننده ای از خود بر جای گذاشت و در این موارد هم تمامی افتخارات را با شایستگی تمام درو کرد.

یوسین بولت سریع ترین دوندۀ جهان

او یوسین بولت است، مردی بزرگ از جامائیکای آفریقا، فاتح تمامی جام ها و سکوها.

تنها ۱ سال پس از به دست آوردن این افتخار، او توانست در سال ۲۰۰۹ میلادی در کشور آلمان و در مسابقات قهرمانی جهانی برلین، رکورد دو ۱۰۰ متر سرعت جهان و همچنین دو ۲۰۰ متر جهان را شکسته و زمان را به ۵۸/۹ ثانیه و همچنین ۱۹/۱۹ ثانیه کاهش دهد. او دیگر، مرد میدان های بزرگ شده بود.

مدال طلای المپیک ۲۰۱۶

او همچنین پس از کسب تمامی این افتخارات و جابجا کردن تمامی رکوردها در رشتۀ خود، در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ با تمام قدرت و توان شرکت کرد و توانست در این مسابقات هم مدال طلای دو سرعت را کسب کند. این قهرمان المپیک ۲۰۱۶ توانست رکورد شخصیِ ۴۵ ثانیه و ۲۸ صدم ثانیه را در مادۀ ۴۰۰ متر به دست آورد.

یوسین بولت یا به زبان انگلیسی «اوسین بولت» توانست همراه با هم تیمی خود از کشور جامائیکا، رکورد دو امدادی ۴ در ۱۰۰ متر را شکسته و هم اکنون در این رشته نیز رکورددار باشند. او می دانست برای برتر بودن باید همیشه در اوج بود پس نه تنها در مسابقات دو سرعت انفرادی بلکه در سایر مسابقات نیز با قدرت هر چه تمامتر ظاهر می شد.

یوسین بولت سریع ترین دوندۀ جهان

سخنان حکیمانه و آموزندۀ یوسین بولت هر فردی را به وجد می آورد:

  • همه چیز امکان پذیر است پس رؤیاهای خود را باور داشته باش.
  • این را می گویم: من در طول سالها به سختی کار و تلاش کرده و بارها هم در مسابقات صدمه دیده ام اما مجدداً با تلاش و کوشش به موفقیت دست یافته ام.

 

 

فروش دامنه موتوری motoree.ir فروش دامین موتوری MOTOREE.IR با قیمت ویژه
تبلیغ بنری ارزان در سایت آبرنگ abrange.ir ، تبلیغات در سایت آبرنگ abrange.ir

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *