بهترین موتورهای خودرو در سال 2016 ؛ 10 پیشرانه برتر

برترین پیشرانه های سال 2016 ؛ به اواخر سال میلادی نزدیک می‌شویم و لیست 10 تای برتر دوباره بازگشته‌اند

 

بهترین موتورهای خودرو در سال ۲۰۱۶ ؛ ۱۰ پیشرانه برتر

آبرنگ : برترین پیشرانه های سال 2016 : به اواخر سال میلادی نزدیک می‌شویم و لیست 10 تای برتر دوباره بازگشته‌اند؛ سال 2017 برای صنعت خودرو و علی‌الخصوص سیستم انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها یک تغییر و تحول است. در لیست پیش روی شما موتورهای 4 و 6 سیلندر به همراه برخی از موتور‌های هیبریدی وجود دارند. 6 مورد از این 10 موتور توربو شارژ هستند و یکی از آن‌ها به دو توربو شارژ مجهز شده و برای بار نخست، هیچ موتور 8 سیلندری در لیست ما جای نگرفته است؛ در اینجا با 5 پیشرانه از 10 پیشرانه برتر دنیا آشنا خواهیم شد .

برترین پیشرانه های سال 2016!
 
درو وینتر (  Drew Winter ) سردبیر مجله در خصوص این لیست می‌گوید: کمپانی‌های تولیدکننده خودرو در حال کوچک‌ کردن سایز پیشرانه‌ها، اضافه کردن توربو شارژر و همچنین الکتریکی کردن‌ آن‌ها به جهت کاهش مصرف هستند و این همان استراتژی است امسال که به وضوح روی آن تاکید شده است.

BMW M240i

پیشرانهخودرو بی‌نظیر بی ام و M240i یکی از هیجان‌انگیزترین کوپه‌هایی است که تاریخ این کمپانی تا کنون به خود دیده. در قلب این وحشی آلمانی یک قلب تپنده 3 لیتری توربوشارژ 6 سیلندر با توان 335 اسب بخار قرار دارد.

پیشرانهپیشرانه‌ی بی ام و B58 بسیار تندوتیز است و از طرفی مصرف سوخت آن بسیار کم‌تر از مدل‌های سابق شده تا به این ترتیب پیشرانه‌ی بی ام و جزو بهترین‌ موتورهای چهار سیلندر جهان قرار گیرد. این مدل همچنین از معدود پیشرانه‌هایی است که از سال گذشته جایگاه خود را در لیست حفظ کرده.

برترین پیشرانه های سال 2016

Chevrolet Volt

پیشرانه‌دومین برنده‌ ما خودرو هیبریدی کمپانی شورلت است که از یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر نفع می‌برند.

پیشرانه‌نظر داوران تحت تاثیر سیستم الکتریکی این موتور قرار گرفت و به گفته آن‌ها این نوآورانه‌ترین پیشرانه‌ای است که تا کنون تولیدشده.

Chrysler Pacifica Hybrid

پیشرانه‌خودرو بعدی این لیست کرایسلر پاسیفیکا هیبریدی است. درحالی‌که طی دهه‌ گذشته انواع و اقسام مدل‌های ترکیبی وارد بازار شدند اما این اولین ون هیبریدی دنیاست! زیر کاپوت پاسیفیکا یک موتور 3.6 لیتری 6 سیلندر به همراه دو موتور الکتریکی جا خوش کرده است.

پیشرانه‌پاسیفیکا هیبریدی تجربه رانندگی بی‌نقص و کارآمد به همراه فضای داخلی بزرگ و همچنین سواری راحتی را ارائه می‎‌‌کند و همین موضوع باعث شده کاندید برترین پیشرانه سال شود.

Ford Focus RS

پیشرانه‌علت موفقیت این مدل از خودروهای فورد، یک موتور 2.3 لیتری توربو شارژ 4 سیلندر به توان 350 اسب بخار است که قدرت و شکوه را به این خودرو می‌بخشد.

پیشرانه‌در تمام تست‌هایی که از این خودرو گرفته شده یک نقطه اشتراک دیده می‌شود و آن هم کاربرد بالای سیستم قدرت است. نهایتا می‌توان گفت در این لیست هیچ چیزی هیجان‌انگیزتر از رانندگی با فوکوس آر اس نبود!

Honda Accord Hybrid

پیشرانه‌آکورد هیبریدی، برای سال‌هاست که زیر سایه‌ی رقبای قابل‌تحسین‌تر خود نظیر تویوتا زندگی می‌کند؛ اما امسال داوران به دلیل قدرت 212 اسب بخاری و مصرف سوخت به‌صرفه‌اش، این خودرو را در لیست 10 تایی ما جا دادند.

پیشرانه‌

سیستم قدرت آکورد آن‌قدر خوب و قابل‌توجه است که رانندگان را در هیبریدی بودن آن به شک می‌اندازد. از تمام خودروهای لیست، خودرو هوندا موفق شده بهترین تعادل را میان عملکرد و مصرف سوخت اقتصادی ایجاد کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *