2012 TC4 سیارکی به اندازه یک خانه که فردا از کنار زمین عبور می کند-2

۲۰۱۲ TC4 سیارکی به اندازه یک خانه، امروز از کنار زمین رد خواهد شد

یک سیارک به اندازه یک خانه امروز (پنجشنبه) از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد.

به نقل از دیلی‌میل، منجمان با استفاده از تلسکوپ VLT واقع در شیلی روند حرکت این سیارک را دنبال و اعلام کرده‌اند که این سیارک که “۲۰۱۲ TC4” نام دارد در تاریخ ۱۲ اکتبر(پنجشنبه ۲۰ مهر ) از فاصله ۴۴ هزار کیلومتری زمین عبور خواهد کرد.

محققان زمان حدودی عبور این سیارک را ساعت ۹:۱۲ صبح به وقت تهران اعلام کرده اند.

این سیارک از سال ۲۰۱۲ از رصد خارج شده بود و مجددا به تازگی رصد شده است.

با نزدیکی این سیارک به زمین “سازمان فضایی آمریکا”(ناسا) می‌تواند سامانه دفاع سیارکی خود را مورد ارزیابی قرار دهد و اطلاعات بیشتری از وضعیت حرکتی آنها به دست آورد.

دکتر “مایکل کلی”(Michael Kelley) یکی از محققان عضو تیم رصدی این سیارک گفت: با عبور این سیارک از نزدیکی زمین ما وارد یک لایه‌ای از تحقیقات می‌شویم و می‌توانیم شبکه سراسری رصد و پیگیری سیارک‌ها را به طور کامل آزمایش کنیم و بتوانیم برای شناسایی یک سیارک که احتمالا به زمین برخورد خواهد کرد، شانس بیشتری داشته باشیم.

این سیارک در تابستان گذشته بوسیله محققان آژانس فضایی اروپا و با استفاده از تلسکوپ VLT واقع در شیلی مجددا رصد شده بود و محققان می‌دانستند که این سیارک در راه زمین است اما فاصله آن با زمین در زمان عبور هنوز مشخص نشده بود.

با رصدهای انجام شده در تاریخ‌های ۲۷ و ۳۱ ژوئیه و همچنین پنج اوت مشخص شد که این سیارک از فاصله‌ای در حدود یک هشتم فاصله ماه با زمین عبور خواهد کرد که یک فاصله تهدیدکننده برای ماهواره‌های مستقر در مدار زمین محسوب می‌شود. هر چند که دورترین ماهواره از زمین ۳۶ هزار کیلومتر فاصله دارد اما به هر حال می‌تواند سبب بروز اختلافات جزئی شود.

در زمان رصد این سیارک حدود ۵۶ میلیون کیلومتر از زمین فاصله داشته و با سرعت بیش از ۵۰ هزار کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کرده است.

2012 TC4 سیارکی به اندازه یک خانه که فردا از کنار زمین عبور می کند-1

پیش از این ناسا پیش‌بینی کرده بود که این سیارک از فاصله ۶۸۰۰ کیلومتری زمین عبور خواهد کرد که در صورتی که درست می‌بود می‌توانست بسیار خطرناک باشد.

محققان اعلام کرده‌اند در صورت برخورد چنین سیارکی با زمین در مناطق شهری بیش از ۱۵۰۰ نفر مصدوم و حدود ۷۰۰۰ ساختمان آسیب می‌بینند.

این سیارک یک بار دیگر در ۲۹ دسامبر ۲۰۱۹ از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد اما در این عبور فاصله بسیار بیشتری از زمین (در حدود ۳۴ میلیون کیلومتر) خواهد داشت.

ابعاد این سیارک عددی بین ۱۰ تا ۳۰ متر است و در ابعاد یک خانه یا یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ است.

isna

فروش دامنه موتوری motoree.ir فروش دامین موتوری MOTOREE.IR با قیمت ویژه
تبلیغ بنری ارزان در سایت آبرنگ abrange.ir ، تبلیغات در سایت آبرنگ abrange.ir

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *