انتشار اخباری از توافق تخلیه حلب / چورکین : غیرنظامیان می توانند بمانند

در حالی که منابع خبری از دستیابی به توافقی برای خروج شبه‌نظامیان و غیرنظامیان از حلب خبر می‌دهند، یک دیپلمات ارشد روسی گفت، غیرنظامیان این اختیار را دارند که از شهر خارج نشوند.

انتشار اخباری از توافق تخلیه حلب / چورکین : غیرنظامیان می توانند بمانند

به گزارش ایسنا،‌ خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، مخالفان سوری اعلام کرده‌اند که توافقی برای خروج شبه‌نظامیان و غیرنظامیان از حلب حاصل شده است.

چورکین:
غیرنظامیان می‌توانند به محل‌های امن بروند و در آنجا بمانند و از مزایای توافق‌های بشردوستانه‌ای که پیش‌تر منعقد شده، بهره ببرند. هیچ‌ کس به غیرنظامیان آسیبی نخواهد زد

در همین حال، شبکه خبری سی‌.ان‌.ان به نقل از برخی منابع داخلی در حلب گزارش داد که توافقی برای تخلیه این شهر حاصل شده است.

از سوی دیگر، ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد که شورشیان سوری به توافقی برای خروج از مناطق تحت کنترل خود در شرق حلب دست یافته‌اند.

چورکین اعلام کرد که از توافقی اطلاع یافته که براساس آن قرار است شورشیان مسلح از حلب خارج شوند و این اتفاق ظرف چند ساعت آینده به وقوع خواهد پیوست.

وی در ادامه خاطرنشان کرد، این توافق ظاهرا تا جایی که وی اطلاع دارد، شامل غیرنظامیان نمی‌شود. 

چورکین گفت: غیرنظامیان می‌توانند به محل‌های امن بروند و در آنجا بمانند و از مزایای توافق‌های بشردوستانه‌ای که پیش‌تر منعقد شده، بهره ببرند. هیچ‌ کس به غیرنظامیان آسیبی نخواهد زد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تأکید کرد که مسکو موارد سوءاستفاده در جریان عملیات ارتش سوریه در حلب را رد می‌کند.


[maxbutton id="4"][maxbutton id="5"]

[useful_banner_manager banners=9 count=1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *