توپ جام جهانی 2018 روسیه رونمایی شد

توپ جام جهانی 2018 روسیه هم مانند توپ های دوره های پیشین توسط شرکت آدیداس Adidas طراحی شده است. این توپ که به تازگی تصویر آن لو رفته است، قرار بود بزودی در قرعه کشی نهایی تیم ها در روز اول دسامبر به همه معرفی شود. حتما می دانید برای توپ های مسابقات مختلف جهانی که در سال های اخیر برگزار شده اند، نام های مختلفی انتخاب شده بود که از زبان محل مسابقات یا تم های محلی آن منطقه خاص گرفته شده بود؛ توپ جام جهانی 2018 نیز با نام تلستار Telstar به بازار می آید؛ این نام از توپی که در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 به جهان معرفی شده بود، گرفته شده است.

توپ تلستار Telstar زمینه ای سپید رنگ دارد و روی این زمینه، اشکالی چند ضلعی طراحی شده اند که رنگ آنها از مشکی به طوسی تغییر می کند. این طراحی، نسخه مدرن شده ظاهر زیبای توپ اصلی تلستار Telstar در دهه 60 است که 32 تکه سیاه و سفید روی آن موجود بود و به نوعی، به سمبل فوتبال تبدیل شد. تمامی لوگوهای موجود روی توپ جام جهانی 2018 روسیه، از جمله لوگوی جام جهانی فوتبال 2018، لوگوی آدیداس و نام توپ که همان تلستار Telstar است ، با رنگ طلایی روی آن حک شده اند.

این تصویر، توپ آدیداس تلستار 18، توپ رسمی جام جهانی 2018 روسیه  را به نمایش می گذارد.

توپ جام جهانی 2018 روسیه رونمایی شد

یکی دیگر از ویژگی های جالب توپ این دوره که آن را از توپ های قبل از خود متمایز می کند، قابلیت چاپ عکس روی آن است. برای اولین بار بعد از سال ها، شرکت آدیداس ، یک شکل چند ضلعی متفاوت برای روی توپ جام جهانی فوتبال 2018 یا همان تلستار Telstar طراحی و معرفی کرده است که البته در مجموعه مسابقات مختلف فیفا مانند جام جهانی زیر بیست سال کره جنوبی در سال 2017 استفاده شده و امتحان خود را پس داده است. روی توپ آدیداس تلستار 2018، مانند توپ دوره قبلی در برزیل، تنها 6 عدد چند ضلعی با شکلی پیچیده و بسیار نوآورانه وجود دارد. این چند ضلعی ها در یک ساختار یکپارچه به هم متصل شده اند و نقشی برجسته  و سه بعدی به توپ داده اند.

همگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *