درخواست پلیس ترکیه از اپل برای آنلاک کردن آیفون 4 اس عامل ترور سفیر روسیه

تروریستی که توانست سفیر روسیه در ترکیه را به قتل برساند دارای یک آیفون 4 اس بود که پلیس ترکیه فکر می‌کند اطلاعات موجود در آن می‌تواند مفید باشد.
 درخواست پلیس ترکیه از اپل برای آنلاک کردن آیفون ۴ اس عامل ترور سفیر روسیه
 

تروریست در همان محل توسط نیروی ویژه پلیس ترکیه به قتل رسید. پس از این اتفاق، پلیس ترکیه متوجه شد که قاتل به جریان‌های مختلف سازمان‌های تروریستی متصل بوده است. همچنین تلفن هوشمند آیفون 4 اس متعلق به این شخص نیز پیدا شد که پلیس ترکیه احتمال می‌دهد اطلاعات موجود در این گوشی می‌تواند به تحقیقات آن‌ها کمک کند.

با این حال آیفون 4 اس تروریست دارای رمزگذاری است و همین امر باعث به چالش کشیده شدن روند پیشرفت تحقیقات شده است. به نظر می‌رسد که اقدامات پلیس ترکیه و مقامات روسیه برای رمزگشایی تلفن هوشمند تروریست، ناموفق بوده است. به همین دلیل مقامات ترکیه از اپل خواسته‌‌اند تا در بازگشایی رمز این تلفن هوشمند به آن‌ها کمک کند.

البته بعید به نظر می‌رسد که اپل بخواهد در این زمینه به پلیس ترکیه کمکی بکند. سال گذشته اف‌بی‌آی از اپل خواست آیفون 5 سی متعلق به تروریست حمله سن برناردینو را آنلاک کند که اپل با این درخواست موافقت نکرد. آیفون 5 سی متعلق به تروریست درنهایت با کمک یک شرکت دیگر آنلاک شد .

 
منبع PHONEARENA و zoomit

[useful_banner_manager banners=9 count=1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *