رئیس جدید سیا : منتظر عقب گرد از توافق هسته ای فاجعه بار با ایران هستیم

رئیس ضدایرانی جدید سازمان سیا در اظهاراتی خصمانه با «فاجعه‌بار» خواندن توافق هسته‌ای ایران گفت منتظر عقب‌نشینی دولت جدید واشینگتن از آن است.

به گزارش ” آبرنگ ” و به نقل از انتخاب ، مایک پمپئو ، نامزد ریاست سیا در دولت ترامپ، در توئیتر شخصی‌اش نوشت: منتظر عقب گرد از توافق اتمی فاجعه بار با ایران هستم.
رئیس جمهور منتخب آمریکا، مایک پومپئو را برای ریاست سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، انتخاب کرد. 
مایک پمپئو دیروز در توییتر خود نوشت: “منتظر عقب‌‎گرد از این توافق فاجعه‌بار با بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان.”
او همچنین چند ماه پیش در یادداشتی نوشت: “یک سال بعد از توافق هسته‌ای اوباما با ایران، این توافق ما را در معرض خطر فزاینده قرار می‌دهد.”
در ماه فوریه سال جاری میلادی مایک پمپئو به همراه دو نماینده جمهوری‌خواه دیگر از طریق دفتر حفاظت منافع ایران برای بازدید از این کشور درخواست روادید کردند. مایک پمپئو و دو نماینده دیگر نوشتند علت اصلی تصمیمشان برای سفر به ایران نظارت بر انتخابات (انتخابات مجلس شورا و مجلس خبرگان در هفتم اسفند) است. آن‌ها همچنین خواهان ملاقات با زندانیان آمریکایی در ایران و بازدید از مجتمع پارچین و تاسیسات هسته‌ای اراک و فردو بودند.
وزارت خارجه ایران گفت این سه نفر “به نحو کاملا نامناسبی” درخواست ویزا کرده‌اند و بر همین مبنی، درخواستشان رد شد.
مایک پمپئو به همراه سناتور تام کاتن مدعی شدند که به غیر از توافق هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی، ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم دو توافق جانبی محرمانه دارند. دولت باراک اوباما این ادعا را تکذیب کرد. پومپئو معتقد است باید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران گسترش پیدا کند.
او سه روز پیش در جلسه‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا درباره گسترش تحریم‌های تسلیحاتی ایران در اظهاراتی مغرضانه گفت: “مفتخرم که در کنار نمایندگانی از هر دو جناح در مقابل تخاصم ایران ایستاده‌ام. گسترش تحریم‌های تسلیحاتی ایران نقش مهمی در حفظ امنیت آمریکایی‌ها دارد.”
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *