رنکینگ بانوان ؛ صوفی زاده : موضوع رنکینگ بانوان را از طریق فیفا پیگیری کرده ایم

سرپرست نایب رئیس امور بانوان گفت: رنکینگ بانوان متاسفانه در روزهای اخیر به ابزاری برای فشار به ورزش بانوان تبدیل شده است.

رنکینگ بانوان ؛ صوفی زاده : موضوع رنکینگ بانوان را از طریق فیفا پیگیری کرده ایم

به گزارش ” آبرنگ ” و به نقل از ایلنا ، لیلا صوفی زاده، سرپرست نایب رئیس امور بانوان در گفت‌وگو با سایت رسمی فدارسیون فوتبال اعلام کرد: روز گذشته مهناز امیرشقاقی مصاحبه‌ای را انجام داده و در خصوص تیم ملی بانوان صحبت‌هایی را مطرح کرده اند، مطالب عنوان شده از سوی وی بدون هماهنگی با فدراسیون بوده و مطالب عنوان شده خلاف واقع بوده است.

رنکینگ بانوان : وی در خصوص رنکینگ اعلامی از سوی فیفا گفت: در سال جاری یک بازی رسمی با تیم ملی سوئد انجام داده‌ایم که فیفا در مسابقات خود و در رنکینگ محاسبه شده، لحاظ نکرده است، از این رو طی نامه‌ای مراتب را به فدراسیون جهانی فوتبال اعلام و از آنها خواسته‌ایم تا مجددا موضوع را بررسی و بازنگری کنند.

اما از آنجایی که در حال حاضر در تعطیلات سال نو میلادی هستیم این اتفاق رخ نداده و علت عدم پاسخگویی و دریافت جواب آنها همین موضوع است. قطعا  از اعلام رسمی نظر فیفا موضوع را به اطلاع علاقمندان به فوتبال بانوان می‌رسانیم.

البته لازم به توضیح است بسیاری از کشورهای دیگر دنیا مثل آرژانیتن، پرو و شیلی نیز همانند فوتبال بانوان ایران با دو ستاره آبی که نشان دهنده عدم فعالیت بوده است در سایت فیفا اعلام شده که به نظر می‌رسد این موضوع نیز از زمره مواردی است که در سایت فیفا اعلام شده است.

دکتر صوفی زاده در پایان اظهار داشت: موارد فوق رنکینگ اعلام شده متاسفانه در روزهای اخیر به ابزاری برای فشار به ورزش بانوان تبدیل شده است که پس از سال‌ها تلاش و زحمت مضاعف جامعه فوتبال و حمایت آنها از فوتبال بانوان انتظار می‌رود دلسوزان امر در دریافت پاسخ صبور باشند و از شتاب زدگی به مسائل پرهیز کنند و برای توسعه فوتبال بانوان، رشد بانوان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند و با یاری خداوند با هم و در کنار هم در راستای اعتلای آن تلاش کنیم. 


 [useful_banner_manager banners=9 count=1]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *