سوراخ کوچک کنار دوربین آیفون برای چیست ؟

اگر صاحب یک گوشی آیفون هستید، پس احتمالا تاکنون سوراخ کنار دوربین آیفون نظر شما را به خود جلب کرده است. آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید این سوراخ کوچک به چه دلیل ایجاد شده است؟ 

سوراخ کنار دوربین آیفون یکی از سه میکروفون گوشی است

آیفون شما یک سوراخ کوچک کنار دوربین دارد. جالب است بدانید این سوراخ ، هیچ ربطی به دوربین نداشته و در واقع، یکی از سه میکروفون کوچک به کار رفته در گوشی آیفون است. اصلی‌ترین کاربرد این میکروفون کوچک، آنالیز صداهای مزاحم در پس‌زمینه صدای اصلی و حذف آنهاست.

زمانی که شما در حال صحبت کردن با کسی باشید، با فیس تایم ارتباط تصویری برقرار کرده‌ و یا در حال ضبط کردن صدای خود و اطرافیان هستید، این سوراخ کوچک کنار دوربین آیفون وظیفه حذف صداهای مزاحم را بر عهده می‌گیرد. اگر در جای شلوغی باشید و بخواهید با دستیار صوتی اپل ، سیری (Siri)، صحبت کنید و به او دستوراتی دهید، اینجاست که این میکروفون کوچک بهترین کمک به شما برای رساندن صدایی شفاف به سیری است.

سوراخ کنار دوربین آیفون برای چه کاری ساخته شده است؟

دو میکروفون دیگر نیز در گوشی های آیفون استفاده می‌شوند. اولی، میکروفون اصلی است و در لبه پایینی گوشی قرار داده شده است. میکروفون اصلی گوشی آیفون وظیفه دارد صدای شما را به مخاطب انتقال دهد.

همچنین، با این میکروفون می‌توانید صدایتان را ضبط کنیدنید و یا با سیری به گفتگو بپردازید. میکروفون دومی، در زیر قسمت شبکه‌ای گوشی مخفی شده است و در هنگام برقراری تماس، به صورت خودکار غیر فعال می‌شود. وظیفه اصلی این میکروفون، تقویت و استریو کردن صدای محیط در هنگام ضبط ویدیو با دوربین است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *