شرکت «اف.کی.اِی» (FKA) آلمان، تجهیزات بارور سازی ابرها در ایران را تامین می کند

مدیرعامل شرکت «اف.کی.اِی» (FKA) آلمان، آمادگی این شرکت را برای تامین تجهیزات طرح های بارورسازی ابرها در ایران و گسترش همکاری ها در زمینه انتقال دانش را اعلام کرد.

«فرانک دیکتور کاسپاراک»* که هفته گذشته برای رایزنی با مسئولان ایرانی به تهران سفر کرده بود، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: شرکت «اف.کی.اِی» به عنوان ارایه کننده خدمات مربوط به بحث اصلاح و بهبود هوا و همچنین ارایه کننده فناوری های مربوط به این امر، در جنوب غرب آلمان مستقر است.
وی اضافه کرد: این شرکت چهار فروند هواپیما در اختیار دارد که با توجه به اقلیم جنوب غرب آلمان، از آنها برای عملیات تگرگ زدایی استفاده می کند.
فناوری بارورسازی ابرها به عنوان شاخه ای از علم و تعدیل وضع هوا، مجموعه ای از فناوری های ایمن، علمی و ثابت شده برای افزایش بارش، کاهش خسارت تگرگ و محو مه در بسیار کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت «اف.کی.اِی» (FKA) آلمان، تجهیزات بارور سازی ابرها در ایران را تامین می کند

کاسپاراک اضافه کرد: این شرکت برای بارور سازی ابرها فناوری هایی را ایجاد کرده و طیفی از تجهیزات این پروژه ها را گسترش داده است تا بازدهی بیشتری نسبت به تجهیزات دیگر داشته باشد.
به گزارش ایرنا، شرکت اف.کی.اِی آلمان برای انتقال تجهیزات و دانش در زمینه باروری ابرها، بیست و هفتم شهریورماه با مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها تفاهمنامه همکاری امضا کرد.
مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها از 20 سال پیش فعالیت خود را در کشور آغاز کرده است اما به حمایت بیشتری نیاز دارد.
این مرکز از بدو تاسیس تاکنون با استفاده از فناوری روز دنیا، اقدام به مطالعه و اجرای پروژه های متعددی با استفاده از 2 فروند هواپیما در عرصه ملی از مناطق مرکزی کشور تا استان های شمالی و شمال غربی کرده است.
«الکسی شیلین»** نماینده شرکت آلمانی اف.کی.اِی، نیز در نشست با مدیران مرکز ملی تحقیقات و مطالعات بارور سازی ابرها هدف از حضور در ایران را ارایه راهکارهایی برای افزایش نتایج بارورسازی ابرها اعلام کرد و افزود: در گام نخست، مواد ساخته شده در آلمان در اختیار طرف ایرانی قرار می گیرد که این مواد عملکرد بارور کردن ابرهای سرد را افزایش می دهد.

شرکت «اف.کی.اِی» (FKA) آلمان، تجهیزات بارور سازی ابرها در ایران را تامین می کند

ادامه داد: این شرکت می تواند هواپیماهای مورد نیاز برای بارور سازی ابرها را در اختیار ایران قرار دهد تا در طرح های بارور کردن ابرها هم قدرت عملیات و هم دقت انتخاب محل افزایش یابد.
این فعال بخش خصوصی آلمان اضافه کرد: شرکت ما آمادگی دارد در زمینه آموزش و مهارت افزایی کارشناسان ایرانی نیز همکاری داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *