قطار مسافربری معلق برای اولین بار ساخته خواهد شد

حمل‌ونقل در جهان روزبه‌روز در حال پیشرفت بوده و قرار است به‌زودی اولین قطار مسافربری معلق جهان نیز به وسایل نقلیه آینده اضافه شود.

سیاتل آمریکا به‌زودی یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های حمل‌ونقل شهری را آغاز می‌کند؛ پروژه‌ای که درواقع اولین قطار شهری معلق در جهان محسوب می‌شود.

این شهر در حال کار روی زیرساخت‌های این قطار شهری است و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک اولین قطار شهری معلق در این شهر فعالیت خود را آغاز کند. منظور از قطار شهری  معلق درواقع عبور قطاری سبک از روی پل‌های شناوری است که بر روی دریاچه واشنگتن تا سال 2023 احداث خواهند شد ، این پل‌ها تحمل وزن قطارهای 300 تنی با سرعت 55 مایل بر ساعت را دارند.

گفته شده این قطار شهری شناور رقمی بیش از 3.7 میلیون دلار هزینه در بر دارد. پیش‌بینی می‌شود با تأسیس این پل، قطار شهری معلق روزانه بیش از ۵۰۰۰۰ نفر را جابه‌جا کند. هدف اصلی از ساخت این قطار، کمک به کاهش ترافیک شهری در ساعات شلوع است. علاوه بر آن، به جاذبه گردشگری سیاتل نیز اضافه می‌کند.

قطار مسافربری معلق برای اولین بار ساخته خواهد شد

پیمانکار این پل معلق اعلام کرده که برای حفظ ایمنی مسافران این قطار معلق، چند پل به یکدیگر متصل شده و کابل‌های فولادی پایین پل و بالای دریاچه، مسیر پل‌ها را در مقابل موج‌ها و بادهای شدید محافظت می‌کنند.

منبع: ubergizmo-click

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *