قطار مسافربری معلق برای اولین بار ساخته خواهد شد

قطار مسافربری معلق برای اولین بار ساخته خواهد شد

حمل‌ونقل در جهان روزبه‌روز در حال پیشرفت بوده و قرار است به‌زودی اولین قطار مسافربری معلق جهان نیز به وسایل نقلیه آینده اضافه شود.

سیاتل آمریکا به‌زودی یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های حمل‌ونقل شهری را آغاز می‌کند؛ پروژه‌ای که درواقع اولین قطار شهری معلق در جهان محسوب می‌شود.

این شهر در حال کار روی زیرساخت‌های این قطار شهری است و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک اولین قطار شهری معلق در این شهر فعالیت خود را آغاز کند. منظور از قطار شهری  معلق درواقع عبور قطاری سبک از روی پل‌های شناوری است که بر روی دریاچه واشنگتن تا سال ۲۰۲۳ احداث خواهند شد ، این پل‌ها تحمل وزن قطارهای ۳۰۰ تنی با سرعت ۵۵ مایل بر ساعت را دارند.

گفته شده این قطار شهری شناور رقمی بیش از ۳٫۷ میلیون دلار هزینه در بر دارد. پیش‌بینی می‌شود با تأسیس این پل، قطار شهری معلق روزانه بیش از ۵۰۰۰۰ نفر را جابه‌جا کند. هدف اصلی از ساخت این قطار، کمک به کاهش ترافیک شهری در ساعات شلوع است. علاوه بر آن، به جاذبه گردشگری سیاتل نیز اضافه می‌کند.

قطار مسافربری معلق برای اولین بار ساخته خواهد شد

پیمانکار این پل معلق اعلام کرده که برای حفظ ایمنی مسافران این قطار معلق، چند پل به یکدیگر متصل شده و کابل‌های فولادی پایین پل و بالای دریاچه، مسیر پل‌ها را در مقابل موج‌ها و بادهای شدید محافظت می‌کنند.

منبع: ubergizmo-click

 

فروش دامنه موتوری motoree.ir فروش دامین موتوری MOTOREE.IR با قیمت ویژه
تبلیغ بنری ارزان در سایت آبرنگ abrange.ir ، تبلیغات در سایت آبرنگ abrange.ir

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *