لقمه هایی از جنس آتش

لقمه هایی از جنس آتش برای بلعیدن. نگاهی به عجیب ترین لقمه ها و غذاهایی که با شعله آتش سرو می شود. این اقدامات عجیب همیشه در هند و با آداب و فرهنگ  عجیب و غریب مردم هندوستان برگزار می شود.

برخی افراد خوردن غذاهای تند و داغ خیابانی را دوست دارند اما این غرفه در دهلی نو با روشن کردن آتش، داغترین غذایی را ارائه می دهد که فکرش را هم نمی کنید. به نقل از ناز وب خانواده شوکلا بیست سال است که یک دکه اغذیه فروشی در دهلی نو دارند که پان می فروشد.

پان از پرگ فوفل پرشده با دانه های آرکا و اغلب تنباکو تشکیل شده و به عنوان یک محرک جویده و سپس بیرون ریخته یا بلعیده می شود.

اما پرادومن 31 ساله در این میان وعده سنتی هندی نوآوری کرده وبا روشن کردن آتش روی پان و وادار کردن مشتریان به قرار دادن آن در دهانشان صدها مشتری شجاع را به سوی خود جذب کرده است.

لقمه هایی از جنس آتش

اعتقاد بر این است که پان خواص دارویی دارد و در درمان آنفلونزا، سرماخوردگی و گلودرد مفید است. درواقع به دلیل شکایات مشتریان از زخم های دهانشان بود که پان آتشین اختراع شد.

لقمه هایی از جنس آتش

روزی یکی از مشتریها  به مغازه آن ها آمده و از گلودرد و زخم های دهانش و اینکه هرچقدر پان می خورد بهبود نمی یابند شکایت کرده است، پسری که آنجا کار می کرده پان را آتش زده و به او می دهد و زخم های او درمان می شوند.

لقمه هایی از جنس آتش ...

دو مردی که در نزدیکی آن ها ایستاده بودند وقتی پان آتشین را دیدند پرسیدند این چیست؟ به ما هم بدهید.» و به این شکل بود که پان آتشین به وجود می آید.

لقمه هایی از جنس آتش در هند

ظاهرا پان آتشین خطرناک نیست اما به گفته صاحب مغازه آتش داخل دهان حس سردی می دهد و می گوید: «می دانیم که کمی خطرناک است اما مردم از آن لذت می برند.

لقمه هایی از جنس آتش - غذای آتشین در هندوستان

ما با روزی یکی شروع کردیم ولی حالا روزی 100 پان آتشین درست می کنیم. مردم وقتی اولین بار می بینند می ترسند. اما همه آن ها یکبار امتحانش می کنند.

رستورانی با سرو غذا از جنس آتش در هندوستان

این کار هیچ عوارض جانبی ندارد و مثل یک پان معمولی است و به کسی آسیب نمی زند. شاید به نظر برخی افراد خوشمزه نرسد اما به کسی صدمه نمی زند.»

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *