همکاری غول های فناوری برای حل مشکلات پورتوریکو

در پی طوفان “ماریا” در پورتوریکو شرکت‌های فیسبوک و گوگل قصد دارند تا با همکاری یکدیگر به این جزیره برق رسانی کرده و سیستم ارتباطی را در این منطقه مجددا بهبود بخشند.

در پی طوفان ماریا، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک، قول داد تا یک “تیم ارتباطی” برای کمک به بازگرداندنی سیستم ارتباطات به پورتوریکو اعزام کند.

شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود نیز قصد دارد تا بالن‌های مجهز به وای-فای (Wi-Fi) خود را به این منطقه ارسال کند.

این دو شرکت جزء چندین شرکت فناوری هستند که پیشنهادها و راه‌حل‌هایی را برای حل معضل این منطقه ارائه کرده‌اند که بیشتر آنها قصد راه‌اندازی سرویس تلفن و اینترنت را در آن منطقه دارند.

در میان پیشنهادهای ارائه شده برخی از آنها بیشتر از بقیه امیدوار کننده است:

نیرو رسانی به کمک باتری

الون ماسک، مدیر اجرایی”تسلا”( Tesla)، که معمولا از توئیتر برای اعلام ایده‌های جدید خود استفاده می‌کند اعلام کرد که قصد دارد تا با ارسال باتری‌های خورشیدی شرکت خود به پورتوریکو به برق رسانی به این منطقه کمک کرده و توجه مقامات آن را جلب کند.

ریکاردو روسلو فرماندار پورتوریکو در پاسخ به وی در توییتی اعلام کرد: “باید در این باره صحبت کنیم.”

ماسک موافقت کرد و چند ساعت بعد اعلام کرد که معرفی نسل جدید کامیون‌های تسلا را به دلیل افزایش تولید باتری برای پورتوریکو و دیگر مناطق آسیب دیده به تاخیر انداخته است.

همکاری غول های فناوری برای حل مشکلات پورتوریکو-5

مقامات پورتوریکو اعلام کردند که هنوز به بازگرداندنی برق و ارتباطات پس از طوفان ماریا نیازمند بوده و در حدود 88 درصد از این جزیره هنوز بدون برق است. کمیسیون ارتباطات فدرال FCC روز شنبه گفت که 58 درصد از خدمات ارتباطاتی در این جزیره از کار افتاده است.

گزارش وضعیت روزانه کمیسیون ارتباطات فدرال FCC همچنین نشان می‌دهد که مقدار زیادی از کابل‌های ارتباطی تلویزیون و رادیویی در ایالات متحده از کار افتاده است.

این سازمان هفته گذشته یک هیأت را تشکیل داد و پیشنهاد 77 میلیون دلاری را برای حمایت از حمل و نقل برای بازگرداندن خدمات مخابراتی تصویب کرد.

وعده‌های مبهم

اما بسیاری از پیشنهادات کمک از شرکت‌های بزرگ تا حدودی مبهم است. شرکت آلفابت پیشنهاد کرده تا مانند سایر نقاط جهان بالن‌های خود را به منظور ارائه خدمات Wi-Fi بر فراز این جزیره فرستاده تا به مکان‌هایی که دسترسی به آن دشوار است اینترنت ارائه دهد.

همکاری غول های فناوری برای حل مشکلات پورتوریکو-4

FCC روز شنبه اعلام کرد که مجوز آزمایشی این پروژه برای کار در پورتوریکو را تایید کرده است. اما این بدان معنا نیست که این شرکت قادر است تا به زودی زود این کار را انجام دهد.

سخنگوی آلفابت اظهار کرد: ما از حمایت FCC و مقامات پورتوریکو سپاسگزاریم زیرا ما برای برقراری مجدد اتصال، نیازمند حمایت هستیم.

اما محدودیت هایی نیز برای اجرای این طرح وجود دارد.

او گفت: این بالن‌ها برای ارائه سیگنال به دستگاه‌های مورد استفاده مردم، باید با شبکه “تلکو”((telco همگام‌سازی شوند و به تنهایی قادر به انجام این کار نیستند.

تلاش‌های مشترک

برای رسیدگی به این شرایط و حل معضل کنونی تمامی ارگان‌ها و مقامات و شرکت‌های فناوری می‌بایست با یکدیگر همکاری کنند.

تشکیل سازمان‌های کوچک‌تر

بسیاری از کارهای صورت گرفته در این زمینه توسط سازمان‌های غیرانتفاعی و شرکت‌های کوچک که در ارتباطات و اورژانس تخصص دارند، هدایت می‌شود.

برای مثال شرکت لکسینگتون در ماساچوست، که شبکه‌های بی‌سیم ارتباطات را در مناطق روستایی ایالات متحده، آفریقا و هند راه اندازی می‌کند، دهها ایستگاه سلولی کوچک خود را که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند به این منطقه ارسال کرده است.

همکاری غول های فناوری برای حل مشکلات پورتوریکو-3

طوفان ماریا بعد از ورود به پورتوریکو به طوفان درجه سه با سرعت باد حدود ۱۸۵ کیلومتر در ساعت کاهش شدت یافت و باعث قطع شدن برق در کل این ناحیه شد.

ریکاردو روسلو فرماندار منطقه ای پورتوریکو در آمریکا، مقرراتی را برای منع رفت و آمد در این منطقه وضع کرده است.

منبع : feez

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *