هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است

بر اساس یک تحقیق آکادمیک هوش مصنوعی گوگل تقریبا دو برابر دستیار مجازی سیری آی کیو دارد اما یک کودک شش ساله از هر دوی آنها باهوش تر است.

در این تحقیق که توسط سه محقق چینی صورت گرفته مشخص شد که آی کیوی AI گوگل در سال گذشته 47.28 بوده که از هوش مصنوعی موتور جستجوی بایدو با آی کیوی 32.92، بینگ با 31.98 و سیری با 23.94 بیشتر است.

این درحالی است که آی کیوی یک کودک شش ساله به صورت میانگین 55.5 و آی کیوی یک فرد 18 ساله حدودا 97 است.

گفتنی است که آی کیوی سیستم های گوگل و مایکروسافت نسبت به سال 2014 به مراتب بهتر شده اند. در آن سال امتیاز هوش مصنوعی گوگل 26.5 و مایکروسافت 13.5 بوده است.

در این مقاله هوش مصنوعی کمپانی «DeepMind» (از شرکت های تابعه گوگل) به نام آلفاگو نیز مورد بررسی قرار گرفته است. محققان علی رغم عدم برآورد آی کیوی این برنامه اعلام کرده اند که هوش این سیستم از انسان کمتر است.

هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است -2

در این تحقیق برای مقایسه هوش مصنوعی سیستم های مختلف، توانایی آن ها در تسلط بر دانش، یادگیری و ایجاد راه حل مورد ارزیابی قرار گرفته است.

این سه شرکت بزرگ آمریکایی سرمایه گذاری های گسترده ای را در زمینه هوش مصنوعی صورت داده اند که می تواند پیشرفت های بزرگی را در زمینه تشخیص گفتار، شناسایی تصویر و غیره به همراه داشته باشد.

منبع : CNBC – digiato

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *