پلیس دوبی با (( موتور پرنده )) مجرمان را تعقیب می کند

دوبی این هفته با برگزاری نمایشگاه جیتکس 2017 از فناوری‌هایی نظیر موتور پرنده رونمایی کرد که نشانگر آینده شهرهای مدرن با فناوری‌های بلندپروازانه است.

به نقل از فیز، امسال سی و هفتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات خلیج فارس(GITEX) برگزار شد که مهمترین رویداد فناوری در خاورمیانه محسوب شده و تا روز پنجشنبه ادامه دارد.

یکی از چشمگیرترین فناوری‌هایی که در این نمایشگاه با حضور 4000 شرکت از 71 کشور برگزار شده، پروژه تاکسی پرنده دوبی بود.

یک “ولوکوپتر”(Volocopter) 18 ملخی با ظرفیت دو سرنشین بود که در آینده به عنوان شبکه تاکسی پروازی خودکار این شهر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گفته مقامات دوبی این سامانه ویژگی‌های منحصربفرد قابل توجهی دارد که می‌تواند کیفیت بسیار بالایی از حمل و نقل هوایی شهری را برای شهروندان فراهم کند.

پلیس دوبی با (( موتور پرنده )) مجرمان را تعقیب می کند-2

سیستم شارژ این ولوکوپترها از نوع شارژ سریع است و می‌تواند طی دو ساعت به طور کامل شارژ شود و به علاوه 9 سیستم باتری مستقل در آنها تعبیه شده است.

ضمنا همانند بسیاری از برنامه‌های هوشمند حمل و نقل شخصی، مسافران قادرند مسیر حرکتی خود را با استفاده از یک اپلیکیشن هوشمند در گوشی همراه خود مشاهده کنند.

شرکت راه و حمل و نقل دوبی(RTA)، پیش‌بینی کرده است که آزمایش ایمنی، زیرساخت‌ها و وضع قوانین مربوط به این سیستم پنج سال زمان می‌برد.

آنها در حال حاضر به دنبال افزایش ایمنی این سیستم و آزمایش آن هستند که تخمین زده شده هر یک از این دستگاهها چیزی در حدود 200  هزار تا 250 هزار یورو(235000 دلار تا 295000 دلار) هزینه خواهد داشت.

پلیس دوبی با (( موتور پرنده )) مجرمان را تعقیب می کند-3

این پهپاد که در ارتفاع 120 متر پرواز خواهد کرد با 18 روتور پشتیبانی شده و مجهز به چتر نجات اضطراری است تا در صورت لزوم به فرود آسان کمک کند.

از دیگر فناوری‌های چشمگیری که در این نمایشگاه ارائه شد یک موتور سیکلت پرنده موسوم به “هاورسرف”(hoversurf) بوده که تلفیقی از یک پهپاد و یک موتور سیکلت است و پلیس دوبی قصد اضافه کردن آن به ناوگان خود را دارد.

پلیس دوبی قصد دارد مبارزه با جرائم را به شکلی آینده نگرانه دنبال کند و در این راستا از تازه ترین ابداعات در نمایشگاه فناوری جیتکس(GITEX) رونمایی کرده است.

هاورسرف ظرفیت حمل یک افسر پلیس را داشته و یا اینکه می‌تواند از راه دور کنترل شود.

پلیس دوبی با (( موتور پرنده )) مجرمان را تعقیب می کند-4

4 ملخ قدرتمند تعبیه شده در گوشه‌های این موتور سیکلت عجیب به آن این امکان را می‌دهد که در ارتفاع پنج متری از سطح زمین پرواز کند و حتی شش کیلومتر مسافت را بدون سرنشین طی کند.

توان طی مسیر این سامانه که با سرعت 70 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، با یک بار شارژ 25 دقیقه است و اگر باک بنزین آن را نیز در نظر بگیریم این توان به حدود یک ساعت افزایش می‌یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *