پنجمین پرتاب موشک آریان ۵ انجام شد

پس از به تعویق افتادن پرتاب دو ماهواره با استفاده از موشک آریان ۵، شرکت آریان‌اسپیس سرانجام موفق شد این ماموریت را انجام دهد.

به نقل از آریان‌اسپیس، قرار بود موشک آریان ۵ بامداد ۱۵ شهریور ماه سال جاری دو ماهواره ارتباطی را به مدار زمین ببرد اما در لحظه‌های نهایی این پرتاب متوقف شد.

براساس اعلامیه آژانس فضایی اروپا، پس از روشن شدن بخش مرکزی موتور پیشران موشک، چند وضعیت غیرطبیعی در موتور مشاهده شد که سبب شد شمارش معکوس نهایی انجام نشود. پس از مشاهده این وضعیت موتور به وضعیت غیرفعال بازگردانده شد و مسئولان اعلام کردند که متخصصان در حال بررسی علت بروز این مشکل هستند و همزمان مشکلات موشک در حال رفع شدن هستند تا پرتاب با موفقیت انجام شود.

دو ماهواره‌ای که قرار بود با موشک “آریان ۵” به فضا پرتاب شوند متعلق به اینتل و یک شرکت ژاپنی هستند.

ماهواره “اینتل‌ست“(IntelSat) برای پوشش آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این ماهواره بیش از ۶۴۰۰ کیلوگرم وزن داشته و پنجمین ماهواره این شرکت است که بوسیله بوئینگ ساخته شده است و بجای ماهواره اینتل‌ست ۹۰۱ که در سال ۲۰۰۱ به فضا پرتاب شده بود و به پایان عمر خود نزدیک شده است، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ماهواره‌ای که برای شرکت ژاپنی ارسال خواهد شد نهمین پرتاب آریان‌اسپیس برای شرکت‌های ژاپنی محسوب می‌شود. این ماهواره ۳۵۰۰ کیلوگرمی برای ارسال اطلاعات تلویزیونی با کیفیت۴K و ۸K مورد استقاده قرار خواهد گرفت.

هر دو ماهواره قرار است بیش از ۱۵ سال مورد استفاده قرار بگیرند.

این پرتاب با موفقیت از جزیره گویان فرانسه انجام شد و طی ۴۷ دقیقه محموله ۱۰ هزار و ۸۰۰ کیلوگرمی به مدار زمین رسید.

 

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *