چند سال طول می کشد تا لکسوس رنگ خاص LC500 را تولید کند؟

به نظر شما چقدر طول می‌کشد تا یک رنگ جدید تولید کنید؟ شاید در ظاهر بتوان با ترکیب چند رنگ با یکدیگر، یک رنگ متفاوت تولید کرد و یا به رنگ دلخواه رسید، اما کمپانی خودروسازی لکسوس اعلام کرده است که برای تولید رنگ “آبی” خاص لکسوس LC500 که در گالریخودروبانک شاهد آن هستید، چیزی معادل 15 سال صرف شده است تا در نهایت به نتیجه مطلوب خود برسند.
به نقل از خودرو بانک، کمپانی خودروسازی لکسوس تنها برای تولید یک رنگ خاص، 15 سال را صرف پروژه‌های تحقیقاتی خود کرده است و در این راه از مراکز TEC خود واقع در ایالات متحده آمریکا و ژاپن و همچنین از شرکت VIAVI Solutions Inc واقع در ایالات متحده آمریکا کمک گرفته است تا نتیجه آن تولید رنگ بسیار خاص “آبی” این شرکت باشد که بر روی لکسوس LC500 شاهد آن هستیم و برای اولین بار، در نمایشگاه بین المللی ژنو 2016 و بر روی همین خودرو مشاهده شد که واقعا شگفت انگیز است.

چند سال طول می کشد تا لکسوس رنگ خاص LC500 را تولید کند؟ -2

حال به نظر شما چه چیزی در رابطه با این رنگ “آبی” بسیار ویژه است؟. در این زمینه خوب است بدانید که در طول یک روز کاری، تنها 2 دستگاه از خودروی لکسوس LC500 در کارخانه Motomachi تولید می‌شود که بر روی آن رنگ بسیار خاص “آبی” با حداقل 40 لایه جداگانه محافظ ساخته می‌شود. این رنگ مخصوص از روی پروانه “مورفو” بومی شمال و جنوب ایالات متحده آمریکا الگوبرداری شده است و گفته می‌شود که با استفاده از اصول “نور در تعامل با چشم انسان” ایجاد شده است.
گفتنی است که رنگ اصلی بر روی بدنه لکسوس LC500 در یک لایه 15 میکرومتر بین رنگ آغازین و پوشش‌های آن اعمال می‌شود. ساختار این رنگ نانو است و دانه‌های فوق العاده کوچک دارد که باعث می‌شود دائم با نور تغییر کند و جلوه خاصی به رنگ اصلی اتومبیل ببخشد. علاوه بر این، داخل کابین اتومبیل هم تحت تاثیر این رنگ قرار گرفته و شاهد روکش‌های چرمی آبی رنگ و یا قطعات آبی رنگ بر روی کنسول وسط، غربیلک فرمان، داشبورد و پنل‌های درب اتومبیل هستیم که با رنگ نارنجی و طوسی ترکیب شده است تا یک فضای شاد و اسپرت خلق کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *