گزارشی تکان دهنده از جذب 2 بازیکن خارجی توسط پرسپولیس

 ببینید آش چقدر شور شده که صدای کریم باقری میانه‌رو و کم‌حرف هم درآمده است.

گزارشی تکان دهنده از جذب ۲ بازیکن خارجی توسط پرسپولیس

به گزارش ” آبرنگ ” و به نقل از خبر ورزشی : کریم باقری می‌گوید: «قبل از شروع فصل به علی‌اکبر طاهری گفتم که اگر قرار است بازیکن خارجی بگیریم باید از بازیکن ایرانی بهتر باشد. البته حرف من این است که اصلاً چرا باید بازیکن خارجی گرفت؟ اصلاً با این شرایط چه نیازی است که از خارج بازیکن بگیریم؟ بازیکنان خارجی به جز دردسر برای ما چیزی ندارند. مدیران قبل از طاهری هم که بر سر کار بودند من این حرف را به آنها هم گفتم. این تجاربی است که من ۱۵ سال از کنار پرسپولیس به دست آوردم. بازیکن خارجی در این چند سال به جز دردسر برای پرسپولیس چیز دیگری ندارد…»

.

ببینید آش چقدر شور شده که صدای کریم باقری میانه‌رو و کم‌حرف هم درآمده است.

.

در همین راستا شنیدیم به تازگی برخی به مسئله خرید بازیکنان اوکراینی ورود کرده و به نتایج جالبی هم رسیده‌اند. قرارداد ولادیمیر پریموف و آلکسی پلی‌یانسکی با قیمت امروز دلار به گواه آنچه از سوی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ ارائه شده به ترتیب ۸۴۰ و ۹۰۰ میلیون تومان در هر سال است.

.

این در حالی است که طبق تحقیقات انجام شده، ‌دریافتی این دو بازیکن در کشور اوکراین مبلغی حدود ۵۰ هزار دلار یا به عبارت بهتر حدود یک‌ششم قرارداد با پرسپولیس است!

.

این وسط چه اتفاقی افتاده که قرارداد دو بازیکن معمولی به یکباره این‌قدر افزایش پیدا کرده سؤالی است که مسئولان و دست‌اندرکاران باشگاه پرسپولیس باید جواب بدهند. کریم باقری خیلی ظریف اشاره کرده که مسئولیت خرید یا عملکرد ولادیمیر پریموف و آلکسی پلی‌یانسکی با برانکو ایوانکوویچ است. یک مربی خارجی که در یکی، دو سال اخیر ثابت کرده در خرید بازیکنان غیرایرانی تخصصی لازم را ندارد یا اینکه… بگذریم!

.

آنچه ما را وادار به نوشتن می‌کند عقد قرارداد ۲ ساله با دو بازیکن اوکراینی است که دقایق چندانی هم برای پرسپولیس بازی نکرده‌اند.

آلکسی پلی‌یانسکی در ۱۰ هفته گذشته پرسپولیس، فقط ۲۸ دقیقه بازی کرده و ولادیمیر پریموف نیز سرجمع ۱۱ دقیقه به میدان رفته است!

.

این آمار تکان‌دهنده نشان می‌دهد خرید این دو بازیکن ضعیف خارجی برای کمک به پرسپولیس نبوده است.

تیمی که ساسان انصاری را رد می‌کند (!) و به رضا کرملاچعب،‌ بازیکن تیم ملی جوانان یک ثانیه هم بازی نمی‌دهد چرا باید چنین پول‌هایی به پای اوکراینی‌ها بریزد.

.

از همه بدتر ولادیمیر پریموف و آلکسی پلی‌یانسکی مگر بازیکن آینده‌دار هستند که با آنها قرارداد ۲ ساله بسته شده است؟ وانگهی کدام تیم ایرانی را سراغ دارید که با دو بازیکن ناشناخته و هندوانه سربسته- البته الان باز شده!- بیاید و قرارداد ۲ ساله ببندد؟!

.

هرچند مسئولان باشگاه و برانکو ترجیح می‌دهند در رابطه با موضوع این دو اوکراینی سکوت کنند اما ما رسانه‌ها و زعمای ورزش نمی‌توانیم سکوت کنیم! بگذریم که در سایر باشگاه‌ها هم از این دست مسائل وجود دارد.
.

.

[maxbutton id="3"] [maxbutton id="4"] [maxbutton id="5"]

[useful_banner_manager banners=9 count=1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *