یک قابلیت جدید و جذاب در فیسبوک

کاربران می‌توانند از این پس با اشتراک گذاری صفحه نمایش در لایو فیس بوک تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند. البته این امکان در حال حاضر تنها به نسخه دسکتاپ فیس بوک اضافه شده است.

فیس بوک به عنوان غول شبکه های اجتماعی به تازگی پلتفرم لایو فیس بوک در دسکتاپ را بروزرسانی کرده است که اشترک گذاری صفحه نمایش در لایو را پشتیبانی می کند. این در حالی است که در گذشته اشتراک گذاری صفحه نمایش توسط یک نرم افزار شخص ثالث انجام می شد.

برای دسترسی به حالت اشتراک گذاری اسکرین ابتدا باید به قسمت Facebook Live رفته و سپس گزینه Screen Share را کلیک کنید. اگر مشکلی در پیدا کردن این گزینه داشتید، می توانید در کنار گزینه هایی که برای دیگر دوربین ها قرار دارد آن را جستجو کنید.

گفتنی است با این ویژگی جالب و مفید، فیس بوک ضرورت نیاز به یک واسطه برای اشتراک گذاری صفحه نمایش را حذف کرده است.

یک قابلیت جدید و جذاب در فیسبوک- اشتراک گذاری اسکرین -2

از طرفی امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش در لایو فیس بوک هنوز برای سیستم عامل مک در دسترس نیست، زیرا در حال حاضر  مرورگر سافاری ویژگی اشتراک گذاری این صفحه نمایش را پشتیبانی نمی کند. با این حال اگر مشتاق استفاده از این ویژگی جدید هستید، می توانید مرورگر اشتراک گذاری اسکرین فیس بوک را برای گوگل کروم نصب کنید. هنگام نصب افزونه کروم می توانید قسمتی از صفحه نمایشی را که می خواهید در لایو فیس بوک به اشتراک گذاشته شود، انتخاب کنید.

اگرچه قابلیت اشتراک گذاری صفحه نمایش از مدت ها قبل در Facebook Live وجود داشت، اما نحوه انجام آن در این مدت به کلی اشتباه بود. اکنون روند استفاده از این ویژگی ساده تر شده است، چرا که همه آیتم های مرورگر در دسترس کاربران قرار دارد و به دستیار شخص ثالث نیازی نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *