8 خاصیت بینظیر سرکه برای خودروها

8 خاصیت بینظیر سرکه برای خودروها : در حوزه صنایع غذایی، نمونه‌های بسیار گران‌بهایی از خوراکی‌ها به چشم می‌خورند که از لحاظ کاربردی و مفید بودن، در زمره بهترین‌ها هستند. یکی از این خوراکی‌ها، سرکه نام دارد.

در حوزه صنایع غذایی، نمونه‌های بسیار گران‌بهایی از خوراکی‌ها به چشم می‌خورند که از لحاظ کاربردی و مفید بودن، در زمره بهترین‌ها هستند. یکی از این خوراکی‌ها، سرکه نام دارد. پیشینه تاریخی این مایع خوراکی و کشف آن به سال‌های بسیار دوری باز می‌گردد و شاید بتوان گفت جزء مواد خوراکی است که از آغاز تمدن و در مصر و چین باستان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این فرآورده طبیعی که امروزه حضورش در اکثر خانه‌ها به چشم می‌خورد، با روش‌هایی بسیار ساده و طی یکسری فرآیندهای هوازی و تخمیری فرآوری می‌شود که از آن بیشتر به‌عنوان چاشنی در غذاها، تهیه ترشیجات و حتی به‌عنوان ماده دارویی مفید با خواص متعدد برای بدن انسان، استفاده می‌شود. سرکه انواع مختلفی دارد که شاید پرکاربردترین آن‌ها سرکه انگور، سیب، کشمش و خرما باشند. در این مطلب قصد نداریم به فواید غذایی یا دارویی سرکه اشاره کنیم یا حتی دستورالعمل تهیه غذای خاصی را آموزش دهیم، بلکه یکسری کاربردهای بیرون از خانه نیز برای این مایع ترش کشف شده، که قرار است 8 مورد جالب آن را در بخش خودرو، به صورت خلاصه به شما معرفی کنیم.

8 خاصیت بینظیر سرکه برای خودروها 

1- از سرکه می‌توان برای پاک کردن برچسب‌هایی که برروی سپر یا بدنه خودرو وجود دارند و به راحتی پاک نمی‌شوند، استفاده کرد. حتی بعضی مواقع یکسری لکه‌های رنگی که در اثر برخورد با اشیاء یا موانع خارجی بر روی سپر ایجاد شده‌اند، با سرکه، مخصوصا نوع سفید آن، از بین می‌روند.

2- اگر مقدار مساوی از آب و سرکه را باهم ترکیب کنید، می‌توان از آن برای تمیز کردن فضای داخل کابین خودرو استفاده کرد. در این حالت بدون نیاز به استفاده از مواد مضر و خطرناک برای سلامتی، مثل براق کننده‌های شیمیایی، می‌توانید با یک ترکیب طبیعی و سالم، نتیجه‌ای مشابه را کسب کنید.

8 خاصیت بینظیر سرکه برای خودروها 

3- همان‌طور که برای داشبورد و لوازم داخل کابین می‌توان از سرکه بهره‌مند شد، این مایع برای قسمت بیرونی و بدنه نیز قابل استفاده است. سرکه خالص برای درخشان‌تر شدن قطعات کرومی بدنه گزینه خوبی محسوب می‌شود.

4- اگر فضای داخل کابین خودروی شما بوی نامطبوعی به خود گرفته و این مسئله شما را آزار می‌دهد، می‌توانید از سرکه خالص برای از بین بردن آن استفاده کنید. بدین منظور کافی است شب هنگام و بعد از اتمام کار خود با خودرو، یک کاسه پر از سرکه را در داخل خودرو بگذارید. صبح روز بعد وقتی درب خودرو را باز کنید دیگر از بوی نامطبوع خبری نخواهد بود.

5- یکی دیگر از کاربردهای مفید سرکه در خودرو، استفاده به‌عنوان یک لایه محافظ دربرابر یخ زدگی است. در واقع می‌توان در فصل زمستان و هوای بسیار سرد، با آغشته کردن شیشه جلو و عقب خودرو به سرکه، از یخ زدگی آن جلوگیری کرد.

8 خاصیت بینظیر سرکه برای خودروها ...

8 خاصیت بینظیر سرکه برای خودروها 

6- در راستای کاربرد سرکه که در مورد قبلی اشاره شد، حتی می‌توان در مخزن شیشه شور خودرو نیز ترکیبی از آب و سرکه ریخت و برای شستن و تمیز کردن بهتر شیشه‌ها از آن بهره برد.

7- اما شاید یکی از مفیدترین کاربردهای سرکه در خودرو، زدودن فضولات پرندگان از روی بدنه و شیشه‌ها باشد که گاهی واقعا به معضل بزرگی تبدیل می‌شوند. برای اینکار کافی‌ست با یک ابر نسبتا زبر که به سرکه خالص آغشته شده، به آرامی چندین بار بر روی سطوح کثیف بکشید.

8- برای بسیاری پیش آمده که در هنگام بارندگی، مخصوصا برف، وقتی بعد از طی مسافتی با پای پیاده سوار خودرو که شدند، مخلوط شن و نمکی که در کف کفش آن‌ها چسبیده، برروی کفی و زیرپایی خودرو مالیده شده و بعد از مدتی تبدیل به یک‌سری لکه‌های سفید رنگ با جلوه بد شده‌اند. در این مواقع توصیه می‌شود ترکیب آب ولرم و سرکه را به صورت نصف نصف تهیه کرده و با یک آب پاش به صورت پودری بر روی سطوح بپاشید. سپس بعد از یک یا دو دقیقه با یک پارچه حوله‌ای مانند چندین مرتبه با فشار و مکث کوتاه برروی سطح موردنظر بکشید تا لکه‌ها از بین بروند. 

8 خاصیت بینظیر سرکه برای خودروها

چرخان


[the_ad id=”1833″]

[the_ad id=”1836″]

[useful_banner_manager banners=33 count=1]

[useful_banner_manager banners=34 count=1] 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *