HMD Odyssey هدست واقعیت مجازی ویندوزی بدون نیاز به گوشی رسما معرفی شد

سامسونگ امروز خبر از ساخت هدست واقعیت مجازی جدید مبتنی بر ویندوز خود که نیازی به همراهی گوشی هوشمند ندارد، داد.

به نقل از گیزمگ، سامسونگ افشا کرد که مشغول ساخت یک هدست واقعیت مجازی جدید موسوم به “HMD Odyssey” است که بر روی پلتفرم ویندوز اجرا می‌شود.

سامسونگ در حال حاضر بخش بزرگی از بازار واقعیت مجازی را با هدست “Gear VR” به تسخیر خود درآورده است اما حالا این شرکت قصد دارد یک هدست مستقل (بدون نیاز به گوشی) جدید روانه بازار کند.

HMD Odyssey هدست واقعیت مجازی ویندوزی بدون نیاز به گوشی رسما معرفی شد -2

این هدست یک سیستم خودکار قابل اجرا روی پلتفرم واقعیت درهم‌آمیخته ویندوز و قابل انطباق با دستگاههای دارای سیستم عامل ویندوز است.

مایکروسافت پلتفرم واقعیت درهم‌آمیخته را در مرکز زمینه نمایش واقعیت مجازی قرار می‌دهد.

تجربیات و سخت‌افزارها پیشرفته‌تر از دستگاههای واقعیت مجازی نظیر “Gear VR” یا “Google Daydream View” که نیاز به همراهی گوشی‌های هوشمند دارند، هستند. اما حداقل تا الان هنوز عمق تصویر دستگاههای “Oculus Rift” و “HTC Vive” را ندارند.

HMD Odyssey هدست واقعیت مجازی ویندوزی بدون نیاز به گوشی رسما معرفی شد -3

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی واقعیت درهم‌آمیخته ویندوز این است که یک سیستم سخت افزاری آگنوستیک است، به این معنی که شرکت‌های مختلف می‌توانند هدست‌ها و لوازم جانبی مختلفی را عرضه کنند که همگی با یک نرم‌افزار قابل اجرا باشند.

تمام هدست‌های اعلام شده تاکنون دستگاه‌های واقعیت افزوده خالص بوده‌اند، اما «واقعیت درهم‌آمیخته» نشان می‌دهد که مایکروسافت زمینه را برای یکپارچه شدن سیستم‌های واقعیت افزوده مانند ” HoloLens ” فراهم کرده است.

HMD Odyssey هدست واقعیت مجازی ویندوزی بدون نیاز به گوشی رسما معرفی شد -6

هدست “HMD Odyssey” سامسونگ به نظر می‌رسد که در بالاترین جایگاه فضای واقعیت درهم‌آمیخته نشسته است. در حالی که سایر هدست‌های HP، Dell، Lenovo و Acer از صفحه نمایش ال سی دی استفاده می‌کنند، سامسونگ به سمت استفاده از نمایش دوگانه AMOLED، که رنگ‌ها را روشن‌تر و رنگ سیاه را عمیق‌تر می‌کند، رفته است.

HMD Odyssey هدست واقعیت مجازی ویندوزی بدون نیاز به گوشی رسما معرفی شد -5

هر صفحه 3.5 اینچ اندازه و رزولوشن ترکیبی 1600 * 1440 را دارد. این مشخصه‌ها نسبت به سایر هدست‌های ویندوز کمی بالاتر است، همانطور که میدان دید  “HMD Odyssey” 110 درجه است.

 

این هدست دارای یک میکروفون داخلی و هدفون‌های صدای محیطی و یک سنسور آزادی حرکت شش درجه‌ای (6DOF) است که حرکات کاربر را رصد می‌کند. این بدان معنی است که کاربران می‌توانند در جهت جلو و عقب، بالا و پایین و چپ و راست و همچنین چرخش سر خود در هر سه بُعد و بدون نیاز به تنظیم سنسورهای خارجی در اطراف اتاق پرداخته و حرکت کنند.

HMD Odyssey هدست واقعیت مجازی ویندوزی بدون نیاز به گوشی رسما معرفی شد -4

کنترل کننده‌های “HMD Odyssey” بسیار شبیه به دستگاههای سایر شرکت‌ها است که به نظر می‌رسد از کلاس طراحی “Oculus Touch” است. آنها دستگاه‌های کوچکی هستند که با دکمه‌ها و گیره‌ها به حلقه‌های بزرگتر اطراف بالای هدست متصل می‌شوند که اجازه می‌دهد هدست حرکت کاربران را نظارت کند. آنها همان حسگر “6DOF” را دارند و با دو باتری AAA کار می‌کنند.

هدست جدید سامسونگ شامل یک هدست و دو کنترلر از 10 نوامبر با قیمت 499 دلار در دسترس خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *