با کامیون جدید ولوو LNG بیشتر آشنا شویم

در حال حاضر ولوو تراکس با استفاده از کامیون های سنگین یورو ۶ در حال اجرای مدل هایی با سوخت های گاز طبیعی مایع و بیوگاز است. کامیون های جدید از عملکرد، قابلیت های رانندگی و مصرف سوخت مشابه مدل های دیزلی ولوو برخوردارند. علاوه بر این، میزان انتشار CO2 در کامیون های جدید ۲۰ تا ۱۰۰ درصد پایین تر از نمونه های دیزل است؛ این میزان بسته به نوع سوخت مصرفی دارد. 
کامیون های جدید شامل FH LNG و FM LNG با قدرت های ۴۲۰ یا ۴۶۰ اسب بخار برای عملیات سنگین منطقه ای یا مسافت طولانی در دسترس قرار دارند. موتور ۴۶۰ اسب بخار حداکثر ۲۳۰۰ نیوتن متر گشتاور و موتور ۴۲۰ اسبی ۲۱۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. سوخت مورد استفاده گاز طبیعی و بیوگاز است که به نام bio-LNG نیز شناخته می شود. هر دو سوخت شامل متان هستند و در صورت استفاده از بیوگاز تا ۱۰۰ درصد اثرات منفی آب و هوایی کاهش می یابد که در صورت استفاده از گاز طبیعی این میزان به ۲۰ درصد می رسد. 

با کامیون جدید ولوو LNG بیشتر آشنا شویم-3
برای به حداکثر رساندن دامنه رانندگی، مخازن LNG با حداکثر فشار ۴ تا ۱۰ بار  در دمای منفی ۱۴۰ تا منفی ۱۲۵ درجه سانتیگراد پر می شوند؛ بزرگترین مخزن سوخت LNG کامیون های جدید تا ۱۰۰۰ کیلومتر مسافت را پوشش می دهد. سوخت قبل از تزریق به موتورگرم شده و تحت فشار قرار می گیرد و به گاز تبدیل می شود؛ به منظور احتراق بهتر گاز، مقدار کمی از دیزل در لحظه تزریق افزوده می شود. 

با کامیون جدید ولوو LNG بیشتر آشنا شویم-4
ولوو تراکس با همکاری تامین کنندگان گاز و مشتریان خود برای گسترش زیر ساخت های LNG در اروپا کار می کند. این توسعه در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا از لحاظ سیاسی نیز پشتیبانی می شود. کاهش ۱۰۰ درصدی انتشار CO2 باعث می شود که به زودی سوخت های فسیلی با HVO و bio-LNG جایگزین گردد. 
فروش کامیون های Volvo FM LNG و  Volvo FH LNG از بهار ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد.

منبع : khabarmachine

فروش دامنه موتوری motoree.ir فروش دامین موتوری MOTOREE.IR با قیمت ویژه
تبلیغ بنری ارزان در سایت آبرنگ abrange.ir ، تبلیغات در سایت آبرنگ abrange.ir

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *