تامین انرژی 300 روز کاستاریکا توسط انرژی تجدیدپذیر

تامین انرژی ۳۰۰ روز کاستاریکا توسط انرژی تجدیدپذیر

کاستاریکا را می‌توان از معدود کشورهایی دانست که در طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های قابل‌توجهی را در زمینه استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر تجربه کرده و توانسته خود را به‌عنوان یکی از پیشگامان این عرصه معرفی کند. این کشور به‌تازگی اعلام کرده که توانسته تاکنون به‌مدت ۳۰۰ روز در سال جاری میلادی، ۱۰۰ درصد انررژی موردنیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کند.

این اطلاعات به‌واسطه موسسه «الکتریسیته» کاستاریکا ارائه شده که آمار و ارقام خود را از مرکز ملی Energy Control دریافت کرده است. البته این برای اولین‌بار نیست که کاستاریکا موفق به ثبت چنین رکوردی می‌شود چراکه در سال ۲۰۱۵، تمامی‌ انرژی موردنیاز این کشور برای مدت زمان ۲۹۹ روز از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شد. در سال ۲۰۱۶ نیز، این رکورد برابر با ۲۷۱ روز عنوان شده است.

اکنون در سال ۲۰۱۷، مدت زمان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به ۳۰۰ روز رسیده و به‌نظر می‌رسد که در طی روزهای آتی این رقم افزایش خواهد یافت. حدود شش هفته به پایان سال جاری میلادی باقی مانده و از این‌رو، کاستاریکا به‌راحتی می‌تواند رکورد خود را از مرز ۳۰۰ روز نیز عبور دهد. در صورت تحقق این امر، کاستاریکا به کشوری تبدیل خواهد شد که توانسته انرژی موردنیاز خود در طول یک سال را از طریق منابع انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر تامین کند.

این کشور انرژی خود را از پنج منبع انرژی تجدیدپذیر تامین می‌کند که در این میان، نیروگاه‌های برق‌آبی، ۷۸ درصد از مجموع انرژی موردنیاز را تولید می‌کنند و سهم انرژی حاصل از باد و زمین‌گرمایی نیز به ترتیب برابر با ۱۰٫۲۹ و ۱۰٫۲۳ درصد عنوان شده است. گفتنی است انرژی خورشیدی و زیست‌توده با ۰٫۸۴ درصد، کمترین نقش را در تامین انرژی این کشور ایفا می‌کند.

تامین انرژی 300 روز کاستاریکا توسط انرژی تجدیدپذیر

کاستاریکا در نظر دارد تا در سال ۲۰۲۱، تولید گاز کربن را به صفر برساند و این دستاورد بزرگ در سال ۲۰۱۷ نشان‌دهنده عزم جدی این کشور برای تحقق این خواسته است. این کشور همچنین در اوایل امسال از طرح بلندپروازانه جدیدی خبر داد و اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، به‌ اولین کشوری در جهان تبدیل شود که مصرف پلاستیک‌های یک‌بار مصرف را حذف کند.

فروش دامنه موتوری motoree.ir فروش دامین موتوری MOTOREE.IR با قیمت ویژه
تبلیغ بنری ارزان در سایت آبرنگ abrange.ir ، تبلیغات در سایت آبرنگ abrange.ir

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *