پرفروش ترین خودروهای برقی در سال ۲۰۱۷

ماه “اوت” سال جاری یکی از بهترین ماه‌ها برای فروش اتومبیل‌های الکتریکی بوده است و بعد از آن ماه ژوئن می‌تواند یکی دیگر از بهترین دوره‌های فروش برای خودروهای الکتریکی باشد. زیرا در ماه اوت سال جاری فروش خودروهای الکتریکی نزدیک به ۱۰۳ هزار دستگاه تخمین زده می‌شود که در نوع خود یک رکورد خارق العاده به حساب می‌آید.
فروش جهانی نسبت به مدت زمان مشابه ۸ ماهه در سال گذشته رشد چشمگیری داشته و با افزایش ۶۴ درصدی همراه بوده است، هرچند این آمار تنها تا انتهای ماه اوت سال جاری محاسبه شده و همچنان تا پایان سال و ثبت رقم بالاتر فرصت باقی مانده است.
در ادامه گفتنی است که آمار فروش کل خودروهای الکتریکی از اوایل سال جاری میلادی به رقم حدودا ۶۵۱ هزار دستگاه می‌رسد که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته میلادی حدود ۴۷ درصد رشد داشته است و یک عدد فوق العاده برای آمار فروش ماشین‌های الکتریکی به شمار می‌آید که انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی اگر همین روند رو به رشد ادامه پیدا کند، می‌توان برای اولین بار شاهد فروش ۷ رقمی خودروهای الکتریکی در بازارهای جهانی باشیم.

پرفروش ترین خودروهای برقی در سال 2017 -1

از بین خودروهای پرفروش همانطور که انتظار می‌رفت، تویوتا پریوس تمام الکترکی به سرعت تبدیل به بهترین خودروی الکتریکی در جهان شده است که با وجود داشتن تولید و موجودی محدود در سراسر جهان، باز هم موفق به فروش بیش از ۳۵ هزار خودرو شده است. 
نکته جالب در این مقاله، می‌تواند رشد قابل توجه شاسی بلند تمام الکتریکی BYD Song PHEV باشد که تنها پس از ۵ ماه فروش در کشور چین، موفق شده خود را در لیست ۱۰ خودروی پرفروش الکتریکی جهان و در جایگاه “دهم” این لیست با آمار فروش ۱۶ هزار و ۱۰۱ دستگاه قرار دهد.

پرفروش ترین خودروهای برقی در سال 2017 -3

در رقابت بین سازندگان خودروهای الکتریکی هم کمپانی خودروسازی تسلا با مجموع فروش ۵۹ هزار و ۲۶۳ دستگاه محصولات مختلف از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی، موفق به پشت سر گذاشتن دیگر شرکت‌های خودروسازی شده است. اما نکته قابل توجه در این لیست می‌تواند صعود یک پله‌ای شرکت خودروسازی BYD و قرار گرفتن در جایگاه دوم لیست به خاطر فروش ۵۷ هزار و ۲۸۸ دستگاه خودروی الکتریکی باشد تا کمپانی خودروسازی BMW با آمار فروش ۵۵ هزار و ۶۸۳ در جایگاه سوم قرار گیرد.

 منبع : khodrobank
 

درباره آبرنگ

خودم هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *