I.D. خودرویی بینظیر ساخت آلمان

 I.D. ؛ فولکس واگن اخیرا اعلام کرد که ۲ میلیارد دلار از بودجه خود را بر روی خودرو های الکتریکی سرمایه گذاری می کند.
 
 فولکس واگن اخیرا اعلام کرد که ۲ میلیارد دلار از بودجه خود را بر روی خودرو های الکتریکی سرمایه گذاری می کند.

به گزارش ” xmarmooz.com ” این ۲ میلیارد دلار طی ۱۰ سال آینده صرف ساختن ۵۰۰ ایستگاه شارژ خودرو در اروپا و همچنین ساخت خودرو های الکتریکی خواهد شد. آن ها همچنین تایید کرده اند که قصد دارند تا سال ۲۰۲۵ به آمار فروش ۵۰۰۰ خودرو الکتریکی در ایالت کالیفرنیا برسند و تا سال ۲۰۲۰ حداقل سه مدل خودرو الکتریکی که شامل یک مدل کراس اوور هم می شود، را وارد بازار کنند.

 

این خودروساز آلمانی پیش تر شاسی بلند الکتریکی خود را در نمایشگاه خودرو پاریس به نمایش گذاشته بود. فولکس واگن گفت: “این خودرو همانند مدل “بیتل” یک مدل انقلابی است.”

 

 

نام این مدل مفهومی “I.D.” است. I.D. یک خودرو شاسی بلند تمام الکتریکی است که گفته می شود با یک بار شارژ می تواند مسافتی حدود ۲۴۸ تا ۳۷۲ مایل را بپیماید. این کمپانی اعلام  کرد که مدل اصلی این خودرو به منظور تولید انبوه را در سال ۲۰۲۰ ارائه خواهد کرد.
 

این کراس اوور اولین خودرویی از فولکس واگن خواهد بود که دارای “سیستم رانندگی خودکار” است. اما به گفته مسئولان این کمپانی، نسخه تمام خودکار آن در سال ۲۰۲۵ ارائه خواهد شد و مدل های اولیه فاقد آن هستند.

فرمان این خودرو به گونه ایست که هنگامی که بر روی حالت “رانندگی خودکار” قرار می گیرد جمع شده و به درون داشبورد می رود. دارندگان این خودرو می توانند از گوشی همراه خود به عنوان سوییچ الکتریکی استفاده کنند و تنظیمات داخلی آن مانند کنترل سیستم تهویه، رادیو و … را انجام دهند. این خودرو همچنین دارای سیستم “Heads-up Display” است.

فولکس واگن قصد دارد گه تا سال ۲۰۲۵، ۳۰ مدل خودرو الکتریکی ارائه دهد و سالانه دو تا سه میلیون دستگاه از آن ها را در سراسر جهان به فروش برساند.

آسیا


[the_ad id=”1833″]
[the_ad id=”1836″]
[useful_banner_manager banners=33 count=1]
[useful_banner_manager banners=34 count=1]
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *